Aktualności

Ford Ranger Raptorn wchodzi na europejski rynek

Na rynek trafia Ford Ranger Raptor nowej generacji wspinający się na wyższy poziom możliwości, który toruje drogę fascynującej nowej generacji lidera europejskiego rynku pickupów. Zaprojektowany, aby zwyciężać na pustyni, zdobywać górskie szlaki, Ranger Raptor drugiej generacji podnosi dziś poprzeczkę osiągów terenowych i ucieleśnia cechy obecne w każdej wersji Rangera nowej generacji – zaawansowanie techniczne, wysoką wytrzymałość i możliwości.

Europejscy entuzjaści Rangera mają szczególny powód do świętowania, ponieważ nowy Raptor jest pierwszym modelem z linii Rangera nowej generacji, który wchodzi na rynek europejski wraz z docierającymi właśnie do klientów zamówionymi egzemplarzami.

Opracowany przez Ford Performance nowy Ranger Raptor jest najbardziej usportowioną odmianą najnowszego Forda Rangera. Dzięki inteligentnej elektronice sterującej nowymi, wytrzymalszymi systemami mechanicznymi, Ranger Raptor nowej generacji łączy surową moc z techniczną precyzją, a wynikiem tego miksu jest najbardziej zaawansowany Ranger w historii modelu.

„Tworząc najnowszego Rangera Raptora skupiliśmy się na zbudowaniu prawdziwie wyczynowego pickupa” – powiedział Dave Burn, główny inżynier programu Ranger Raptor w Ford Performance. „Jest znacznie szybszy, ma niesamowity wygląd, jest naszpikowany nowymi funkcjami i jest najwytrzymalszym Rangerem, jakiego kiedykolwiek udało nam się stworzyć.”

Ford niebawem rozpocznie przyjmowanie zamówień na oczekiwane wersje Wildtrak i Limited, a także na przeznaczone do codziennej pracy wersje Rangera XL i XLT. Wszystkie stanowią część najbardziej wszechstronnej i sprawnej gamy Rangera w Europie, dysponującej nowymi rozwiązaniami technicznymi i sprawdzonymi możliwościami, dzięki którym Ford już ósmy rok z rzędu utrzymuje pozycję lidera na rynku.

We wrześniu 2022 roku Ranger jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję lidera na europejskim rynku pickupów, osiągając rekordowy udział w rynku na poziomie 53,4 procent, co przekłada się na wzrost udziału w skali roku do 41 procent.