Aktualności

Ford F-150 Lightning Flash

Ford wprowadza do gamy modelu F-150 Lightning nową wersję F 150® Lightning® Flash™, która otrzymuje większość zaawansowanych, uwielbianych przez klientów rozwiązań w ofercie wycenionej poniżej 70 000 USD.

F‑150 Lightning Flash rozszerza linię wersji XLT, dodając popularne funkcje, takie jak bardziej pojemne akumulatory, gwarantujące docelowy zasięg szacowany przez Agencję Ochrony Środowiska na 320 mil (515 km), system jazdy bez użycia rąk Ford BlueCruise oraz standardowy 15,5-calowy ekran dotykowy. Klienci F‑150 Lightning Flash doceniają elektryczny układ napędowy i zaawansowane systemy, oferowane za przystępną cenę, a także potwierdzone możliwości F‑150 w zakresie przewożenia pasażerów, zwierząt i sprzętu.

„F‑150 Lightning Flash stanowi efekt bezpośredniej współpracy z naszymi klientami i ich opinii. Pick-up łączy w sobie wiele zaawansowanych funkcji, które klienci uwielbiają w naszych modelach elektrycznych, a jednocześnie jest oferowany w bardziej przystępnej cenie. Lightning Flash dysponuje zasięgiem 320 mil (515 km), szacowanym przez Agencję Ochrony Środowiska, co jest kolejnym przykładem szybkości, z jaką dostosowujemy się do rozwoju branży pojazdów elektrycznych” – powiedziała Marin Gjaja, dyrektor operacyjna Ford Model e.

Opcjonalny system jazdy autostradowej bez użycia rąk, Ford BlueCruise, może sprawić, że prowadzenie będzie mniej stresujące i przyjemniejsze. F‑150 Lightning Flash wyposażony jest w wersję systemu BlueCruise 1.2, która obejmuje: asystenta zmiany pasa ruchu, który umożliwia kierowcy zmianę pasa ruchu bez korzystania z kierownicy poprzez włączenie kierunkowskazu, gdy droga jest wolna oraz funkcję zmiany położenia na pasie ruchu, która pomaga utrzymać pojazd na swoim pasie, jednocześnie subtelnie zmieniając pozycję z dala od samochodów na sąsiednich pasach. Z czasem system będzie ulepszany dzięki aktualizacjom oprogramowania. Dzięki nowej, elastycznej opcji klienci mogą aktywować BlueCruise w dowolnym momencie posiadania pojazdu – przy zakupie, co roku lub nawet co miesiąc – i korzystać z niego wtedy, gdy tego potrzebują. Klienci mogą również wypróbować BlueCruise przez 90 dni od zakupu pojazdu w ramach bezpłatnego okresu próbnego.

W skrócie

Zasięg 320 mil – akumulator o rozszerzonym zasięgu 69 995 USD. Zamówienia online na Ford.com będą otwarte na początku 2024 r.

  • 15,5-calowy pojemnościowy ekran dotykowy LCD z obsługą gestów przesuwania
  • System nagłośnienia B&O® z radiem cyfrowym™ – zawiera 8 głośników i subwoofer
  • Inteligentny dostęp z uruchamianiem przyciskiem – funkcja wykrywania zbliżania się do samochodu, z klawiaturą dostępu bezkluczykowego SecuriCode® po stronie kierowcy
  • Ładowanie indukcyjne smartfonu
  • Klapa skrzyni ładunkowej otwierana bezdotykowo
  • Stopień drzwi skrzyni ładunkowej z powierzchnią roboczą
  • Pakiet systemów pomagających w holowaniu, który obejmuje ułatwiający manewrowanie system Pro Trailer Backup Assist, inteligentną kontrolę hamulca przyczepy Trailer Brake Controller, inteligentną kontrolę nacisku na hak Smart Hitch, pokładowe wagi ładunku On-Board Scales, system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku podczas holowania Smart Trailer Tow Connection i asystenta cofania z przyczepą Trailer Reverse Guidance.
  • Pomp ciepła zmniejszająca zużycie energii przez pojazd

Ładowanie

Kierowcy F‑150 Lightning mają możliwość korzystania do sieci ładowania Blue Oval Charge Network, dysponującej ponad 84 000 ładowarek w Ameryce Północnej. Począwszy od przyszłego roku, kierowcy F‑150 Lightning będą mieli również dostęp do ponad 12 000 ładowarek Tesla Superchargers w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponadto dealerzy Forda sprzedający pojazdy elektryczne dodają również publiczne szybkie ładowarki do sieci BlueOval Charge Network.

Ładowanie w domu jest tak proste, jak podłączenie ładowarki smartfona. Właściciele F‑150 Lightning mogą ładować samochód przez noc za pomocą opcjonalnej ładowarki Ford Mobile Charger podłączonej do gniazdka domowej instalacji prądu. Aby uzyskać maksymalną prędkość ładowania i funkcje skomunikowania urządzenia z siecią, można zaopatrzyć się w stację ładowania Ford Connected Charge Station o mocy 48 amperów.