Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Espace wybrany najlepszym minivanem

Renault Espace Initiale Paris zostało zwycięzcą plebiscytu Auto Lider 2021 w kategorii Minivan. Espace pokonał 9 modeli, które startowały w tej kategorii. To była już dziewiętnasta edycja Auto Lidera wielkiego plebiscytu motoryzacyjnego pod patronatem tygodnika „Motor” oraz miesięcznika „Auto Moto”. W tym roku samochody startowały w trzynastu kategoriach, a w czternastej wybierano Markę Roku. Własne kategorie miały auta hybrydowe i modele elektryczne. W plebiscycie za pośrednictwem strony autolider.pl oddano ogółem 78 666 głosów. Renault Espace Initiale Paris zwyciężyło w kategorii Minivan.

Renault Espace zadebiutowało na rynku w 1984 roku. Jest to już piąta generacja tego dobrze znanego samochodu. Ucieleśnieniem nowej stylistyki jest właśnie wersja Initiale Paris wyposażona w najbardziej zaawansowane rozwiązania koncernu Renault. Flagowa wersja z najbogatszym wyposażeniem w gamie Renault zapewnia niezrównane doświadczenia podczas jazdy. Dla lepszego bezpieczeństwa podczas długich podróży Espace został wyposażony w nowe technologie EASY DRIVE, które wspomagają kierowcę. Należą do nich adaptacyjne reflektory LED MATRIX VISION, które zapewniają lepsze oświetlenie drogi i większe bezpieczeństwo, oraz EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie. To system, który jest pierwszym krokiem w kierunku autonomicznej jazdy i gwarantuje nie tylko wyższy komfort, lecz także większą pewność siebie za kierownicą.

Renault Espace jest wyposażone w ekosystem Renault CONNECT, który gwarantuje nowe doświadczenia interaktywnej mobilności. W jego skład wchodzi system multimedialny Renault EASY LINK z ekranem 9,3” oraz cyfrowy wyświetlacz zegarów 10,2” umieszczony na tablicy rozdzielczej.

Wielofunkcyjny system MULTI-SENSE i 4CONTROL, czyli układ czterech kół skrętnych, sprawiają, że właściwości jezdne Renault Espace można szybko dopasować do indywidualnych potrzeb kierowcy i pasażera. Układ 4CONTROL to system dynamiczny, szybko reagujący na polecenia kierowcy. Dopełnieniem tego systemu jest adaptacyjne zawieszenie.

Renault Espace jest flagowym modelem marki Renault i najbardziej luksusową propozycją z oferty samochodów klasy wyższej, do której należą Koleos (SUV), Talisman (sedan) i Talisman Grandtour (kombi).