Aktualności

Citigo i Fabia wyróżnione

687x650fx0x5d98004cf849dd3dea96e46ad34312f1ŠKODA Citigo i ŠKODA Fabia zdobyły tytuł Auta Flotowego 2015 roku w Profesjonalnym Teście Flotowym, organizowanym przez niezależne Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Dwa miejskie modele marki zdobyły pierwsze miejsca aż w dwóch z czterech segmentów samochodów osobowych, w których rywalizowały o miano Auta Flotowego 2015 roku.

Profesjonalny Test Flotowy SKFS składa się z trzech etapów i trwa łącznie 10 miesięcy. Część teoretyczna rozpoczęła się w lutym bieżącego roku i brały w niej udział pojazdy w analogicznej wersji napędu i wyposażenia.

Łącznie do drugiego etapu, części praktycznej testu, zakwalifikowało się 47 pojazdów w siedmiu segmentach. Przez trzy dni ponad 120 managerów flot testujących pojazdy wypełniło ponad 1000 arkuszy ocen samochodów.

Ostatecznie pierwsze miejsce w swoich segmentach zdobyły dwa modele marki ŠKODA. Citigo o pierwsze miejsce na podium walczyło z trzema innymi markami, ŠKODA Fabia natomiast rywalizowała z 9 modelami innych producentów aut. Oba modele zdobyły tytuł Auta Flotowego 2015 roku, nadany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, co stanowi ogromne wyróżnienie dla marki.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce.