Aktualności

Toyota Mirai na Fleet Market 2015

MIRAI_EXT_11_DPLToyota Mirai – pierwszy seryjny samochód na wodór, będzie zaprezentowany na targach Fleet Market 2015 już 24 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Toyota Mirai to punkt zwrotny w historii motoryzacji. Pierwszy masowo produkowany samochód zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi nie emituje spalin, tylko czystą wodę. Tankowanie wodoru trwa 3 minuty i zapewnia zasięg 550 km. Ten rewolucyjny samochód jest już dostępny w Niemczech, Danii i Wielkiej Brytanii, a także Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Mirai to funkcjonalny i komfortowy sedan, zapewniający prawdziwą radość z jazdy. Prowadzi się go tak samo pewnie i bezpiecznie jak konwencjonalny samochód z automatyczną przekładnią. Cichy silnik elektryczny o mocy 154 KM zapewnia płynne, dynamiczne przyspieszenie. Przestronne, elegancko wykończone wnętrze, najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa oraz niskie koszty użytkowania i rozsądne koszty leasingu czynią ten samochód atrakcyjną alternatywą dla konwencjonalnych aut podobnej klasy. Dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów – w Kalifornii do dnia rozpoczęcia sprzedaży Toyota otrzymała już 2000 zamówień.