Aktualności

Biznesowa odmiana Skody Superb

W ofercie ŠKODY pojawiła się nowa wersja modelu Superb, wyposażona w wiele wysokiej klasy rozwiązań, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. ŠKODA Superb Business oferuje bogate wyposażenie, sprawdzone rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, eleganckie nadwozie oraz wyjątkowo przestronne wnętrze.

ŠKODA Superb Business bazuje na wersji wyposażeniowej Elegance, której wyposażenie zostało uzupełnione o elementy podkreślające styl, komfort, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Specjalna wersja modelu Superb zwraca uwagę dwukolorowymi, 18-calowymi obręczami Luxon, przyciemnionymi szybami (dwie boczne oraz tylna) oraz subtelnym oznaczeniem modelu Business na przednich błotnikach.

O klasie tej wersji świadczy chociażby skórzana tapicerka wraz z elektrycznie sterowanymi fotelami znanymi z wersji Elegance, które zostały dodatkowo wzbogacone o nową funkcjonalność. O ustawieniach przedniego fotela pasażera można również decydować, siedząc na tylnej kanapie – to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób podróżujących z tyłu. Co więcej, wyposażenie ŠKODY Superb Business obejmuje dwustrefową klimatyzację Climatronic, pozwalającą na precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz, tempomat, system wspomagający parkowanie czy chociażby podświetlenie przestrzeni na stopy pasażerów.

Wnętrze wyróżnia się również czteroramienną, wielofunkcyjną kierownicą pokrytą skórą, skórzanym wykończeniem lewarka skrzyni biegów oraz dźwigni hamulca ręcznego, a także aluminiową listwą ozdobną na desce rozdzielczej z oznaczeniem modelu.

ŠKODA Superb Business może być wyposażona w jeden z czterech silników benzynowych lub trzech wysokoprężnych. Paleta jednostek napędowych zaczyna się od silnika 1.6 TDI CR DPF o mocy 105 KM, a kończy na odmianie 3.6 FSI 260 KM. Ci Klienci, którzy poszukują auta wyposażonego w skrzynię automatyczną, mają do wyboru dwusprzęgłową przekładnię DSG o 6 lub 7 przełożeniach (w zależności od silnika). ŠKODA Superb Business oferowana jest zarówno w wersji z napędem na przednie, jak i na cztery koła.

Nowa wersja pozwoli modelowi Superb umocnić niezmiennie bardzo silną pozycję w swojej klasie. W październiku bieżącego roku flagowy model ŠKODY utrzymał pozycję lidera sprzedaży segmentu limuzyn klasy średniej w Polsce, z wynikiem 466 zarejestrowanych egzemplarzy w miesiącu i udziałem aż 11% w segmencie. Od początku roku do końca października w Polsce zarejestrowano już 4 405 modeli Superb, czyli aż o 69% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.