Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Alhambra obchodzi swoje 20-ste urodziny!

alhambraTo kolejny jubileusz w rodzinie SEAT-a w tym roku. Obok modeli CUPRA swoje urodziny świętuje przestronny SEAT Alhambra. Hiszpański producent zaprezentował fanom motoryzacji dynamicznego minivana dwie dekady temu. Obecnie SEAT Alhambra nieustannie pozostaje liderem pod względem sprzedaży w swoim segmencie i towarzyszy kierowcom na całym świecie w bezpiecznych i dynamicznych podróżach.

SEAT Alhambra to lider w swojej kategorii, który udowadnia, że rodzinny samochód może też posiadać nowoczesne oblicze. Jego rynkowy sukces potwierdza, że 20 lat pracy i wysiłków katalońskich pomysłodawców przyniosło świetne efekty, z których do dziś korzystają miłośnicy motoryzacji.

– SEAT Alhambra to przykład niezawodnego, dostępnego auta z bogatym wyposażeniem. Dlatego tak chętnie wybierany jest przez rodziny oraz Klientów flotowych – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Cieszy nas, że w zeszłym roku niemal pół tysiąca Polaków wybrało Alhambrę, co uczyniło ten model SEAT-a najchętniej kupowanym autem w swoim segmencie. Jak na lidera przystało, Alhambra nieustannie wyznacza trendy na motoryzacyjnym rynku.

Alhambra w ubiegłym roku przeszła delikatny face lifting. Przede wszystkim udoskonalono wnętrze Alhambry (m.in. pojawiła się nowa kierownica i odmieniona konsola środkowa), ale i z zewnątrz nabrała ona większego blasku – dosłownie: zyskała reflektory LED.

Obok Alhambry nie da się przejść obojętnie. Maska o strzelistym zarysie dodaje jej sportowego temperamentu. Jednocześnie największy model SEAT-a zachowuje swój praktyczny wymiar. Bagażnik auta ma aż 2 430 l pojemności, a siedem foteli można złożyć na płasko aż w 32 konfiguracjach – dzięki temu pakowanie i transport są jeszcze wygodniejsze. W przestrzeni nie chodzi jednak tylko o rozmiar. SEAT Alhambra to samochód, który dzięki licznym schowkom i przegrodom sprzyja dobrej organizacji.

Podróż Alhambrą będzie przyjemna, ale i bezpieczna. Auto w swojej podstawowej wersji posiada aż 7 poduszek powietrznych oraz automatyczny hamulec pokolizyjny. Wsparciem dla kierowcy jest system rozpoznawania zmęczenia i światła przeciwmgielne, które doświetlają zakręty.