AktualnościBezpieczeństwoNews

10 lat szkoły jazdy Renault

Szkoła Jazdy Renault obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Jedna z największych, certyfikowanych szkół doskonalenia kierowców w Polsce od 2004 roku prowadzi kompleksowe kursy techniki jazdy, organizuje szkolenia i propaguje odpowiedzialne zachowania na drodze. Trenerzy Szkoły Jazdy Renault przeszkolili już blisko 17 000 kierowców i 300 firm.

Konsekwentnie prowadzimy działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 10 lat zaangażowania w Szkołę Jazdy Renault to nie tylko kilkanaście tysięcy przeszkolonych kierowców, to także regularne działania edukacyjne, w których trenerzy przypominają, ostrzegają i apelują o odpowiedzialne zachowanie kierowców – mówi Agata Szczech, dyrektor public relations Renault Polska.

Szkoła Jazdy Renault – ekspert doskonalenia techniki jazdy dysponuje jednym z największych autodromów w Polsce. Taka infrastruktura daje szerokie możliwości w zakresie proponowanych szkoleń i prowadzenia ćwiczeń w bezpiecznych warunkach. Dużym atutem jest także wymieniana raz do roku flota bezpiecznych samochodów Renault. Jedną z podstawowych umiejętności, jaką nabywają kierowcy podczas kursów w Szkole Jazdy Renault, jest umiejętność prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach drogowych.

Jednym z głównych założeń prowadzonych szkoleń jest wywołanie u kierowców pokory.  Z naszych obserwacji wynika, co znajduje potwierdzenie w badaniach opinii społecznej, że kierowcy często przeceniają swoje umiejętności. U nas mają możliwość sprawdzić swoje rzeczywiste umiejętności, poprawiać je, doskonalić i utrwalać – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. – Przeszkoleni kierowcy wiedzą, jak reagować w sytuacji zagrożenia na drodze. Fakt, że istniejemy na rynku już 10 lat i zainteresowanie naszymi szkoleniami wzrasta, pokazuje, że klienci doceniają nasz know-how, system szkolenia
i jakość
 – dodaje Weseli.


Założenia Szkoły Jazdy Renault

Stałe zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach, kształtowanie prawidłowych nawyków oraz propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze to główne cele Szkoły Jazdy Renault. Umożliwienie kierowcom udziału w kompleksowych szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa techniki jazdy pozwala sukcesywnie realizować te cele. Certyfikowani trenerzy już od 10 lat uczą, jak prowadzić samochód bardziej świadomie i ograniczyć ryzyko udziału w kolizjach drogowych.

Starannie wybrana kadra specjalistów

Szkoła Jazdy Renault jest członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy. To pierwsza markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy Renault na świecie, którą tworzy doświadczona kadra cenionych trenerów i wykładowców. Naszą kadrę tworzy 15 certyfikowanych trenerów i 6 wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Selekcja trenerów przeprowadzona została pod kątem bezpiecznej jazdy i umiejętności przekazywania wiedzy w trakcie szkolenia praktycznego. Nasi trenerzy regularnie uczestniczą także w doszkalających treningach technicznych, stale podnosząc swoje kompetencje – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Czego można się nauczyć?

Szkoła prowadzi kursy dla klientów indywidualnych i flotowych, dysponuje programem dla kierowców samochodów dostawczych, szkoli z techniki bezpiecznej jazdy w realnym ruchu drogowym, prowadzi kursy z wykorzystaniem symulatora ekojazdy, wykłady z psychologii
i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Obecnie w ciągu roku w Szkole Jazdy Renault szkoli się średnio 3000 kierowców. Po takich szkoleniach kierowcy znają technikę hamowania awaryjnego, prawidłowo potrafią omijać przeszkody i wiedzą jak we właściwy sposób zachować się w sytuacji różnorakich poślizgów.

Doskonałe warunki do ćwiczeń

Szkoła działa na terenie lotniska Warszawa-Bemowo. Dysponuje 50 000 m² powierzchni do ćwiczeń, w tym płytą poślizgową o długości 120 m oraz kręgiem poślizgowym o średnicy 60 m, terenem do jazdy szosowej, górką szkoleniową, a także płytami betonowymi do jazdy na trolejach i torem do jazdy terenowej o długości około 800 metrów.

Dzięki takiej różnorodności, podczas szkoleń kierowcy mogą przygotować się do jazdy w różnych warunkach pogodowych. Kursy realizowane są na samochodach Renault Megane.