Wyścigi samochodowe

Zdecydowanie za krótkie ściganie Gosi Rdest

Po prawie dwumiesięcznej przerwie zawodnicy rywalizujący w Volkswagen Castrol Cup spotkali się podczas czwartej rundy rozgrywanej na czeskim Autodromie Most. W sobotę rozegrano kwalifikacje i pierwszy wyścig pucharowych VW Golfów. Dzień nie był szczęśliwy dla pięciu zawodników, którzy nie ukończyli zawodów. Już na pierwszym okrążeniu kolizja wyeliminowała z wyścigu Małgorzatę Rdest.

Gosia Rdest: Pierwsze dwa treningi i czasówka były bardzo obiecujące. Niestety, potem, po raz kolejny zabrakło mi sportowego farta. W poprzedni weekend na Red Bull Ringu wyeliminował mnie błąd popełniony przez inną zawodniczkę. Tym razem to ja go popełniłam. Tuż po starcie, w pierwszym, ciasnym zakręcie opóźniłam hamowanie, co poskutkowało kolizją i nieukończeniem wyścigu przeze mnie i Krystiana Korzeniowskiego. Niestety, Z tego powodu nie przystąpię też do niedzielnego wyścigu, a kolejne zawody czekają mnie dopiero za dwa tygodnie na Slovakia Ringu. To był zdecydowanie zbyt krótki weekend i kolejne niewykorzystane okrążenia. Każde przejechane kółko w Golfie robi się coraz bardziej cenne, stawka w tegorocznym pucharze jest niezwykle wyrównana, a różnice czasowe wśród zawodników z pierwszej dziesiątki niewielkie, co pokazała choćby dzisiejsza czasówka. Podczas sobotnich kwalifikacji czasy najlepszych okrążeń które decydowały o przydziale pól startowych, różniły się często tysięcznymi. Po raz pierwszy brałam udział w zawodach na torze w Moście, charakterystyka czeskiego obiektu bardzo mi odpowiada, od pierwszego treningu czułam flow. Wydawałoby się, że na Autodromie Most jest dużo prostych, a tak na prawdę proste są tutaj po delikatnym łuku i ich pokonywanie wymaga delikatnych przejść auta. Wielka szkoda, że nie miałam możliwości zrobienia większej ilości okrążeń.

Zawodnicy rywalizujący w pucharowych Golfach spotkają się w tym sezonie jeszcze trzykrotnie. Za dwa tygodnie odbędzie się runda na Slovakia Ringu, w drugi weekend września rozegrane zostaną zawody na Autodromie Brno. Sezon zakończą wyścigi na Torze Poznań w dniach 26-28 września.