PozostałeRallycross

Zawodnik ORLEN Team zdobywa Puchar Świata

ORLENTeam_RafalSonik_AtacamaRally_Etap1_Fot_Mateusz_SzelcNa jedną rundę przed zakończeniem sezonu Rafał Sonik wywalczył swój czwarty Puchar Świata. Zawodnik ‪ORLEN Team ukończył chilijski klasyk na drugim miejscu, przypieczętowując zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Trudny technicznie i nawigacyjnie rajd Atacama Rally wygrał Ignacio Casale. Na ostatnim odcinku Rafał Sonik, reprezentujący barwy ORLEN Team, stracił do zwycięzcy tylko 38 sekund. W klasyfikacji generalnej Polak zajął wysokie drugie miejsce zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu.

Na ostatnim odcinku specjalnym było piekielnie zimno! Słona para wodna osadzała się na goglach i musiałem 50 km jechać bez nich, żeby cokolwiek widzieć. Na mecie nie brakowało jednak radości, bo ukończyłem kolejny rajd. W przeciągu ostatnich czterech lat, mam jak na razie stuprocentową skuteczność w dojeżdżaniu do mety. Mam nadzieję, że poprawię swoje statystyki  w Maroku na początku października” – powiedział Rafał Sonik

Dla tegorocznego zwycięzcy Dakaru to już czwarty Puchar Świata zdobyty  w rajdach terenowych.

„Raz w roku jest taka chwila, kiedy można unieść w górę kolejny palec dłoni reprezentujący zdobyty tytuł w Pucharze Świata. Taki moment jest teraz, więc chcę podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali. Wygraliśmy w 2010 roku, 2013, 2014 i 2015 roku. Dziś na podium w La Serenie pokażę również gest, który najbardziej sobie cenię – gest wiktorii. Jak zawsze w czystych, biało-czerwonych rękawiczkach” – dodał zawodnik ORLEN Team

Przed zawodnikiem ORLEN Team jeszcze jeden występ w Pucharze Świta. Quadowiec wystartuje w szóstej rundzie Pucharu Świata w Maroku. Rajd Marocco Rally (3-9.10) będzie ostatnim etapem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru.