Aktualności

Za kulisami z Oplem Corsą, Karlem Lagerfeldem i supermodelką Choupette

Na początku września ciężarówki z Rüsselsheim dostarczają do studia L’Olivier w podparyskim Malakoff specjalny ładunek. Siedem fabrycznie nowych Opli Corsa w różnych kolorach jest gotowych do jednej z najbardziej niezwykłych sesji zdjęciowych roku.

Doświadczona ekipa ustawia oświetlenie, rozmieszcza urządzenia i sprzęt fotograficzny, aby przygotować się na wyjątkowy dzień w historii studia – dzień, w którym Karl Lagerfeld będzie fotografował wschodzącą gwiazdę Opla, nową Corsę, oraz swoją kotkę birmańską Choupette Lagerfeld. Zdjęcia trafią do kalendarza Opel Corsa na rok 2015.

Udostępniony przez firmę Opel film dokumentujący pracę na planie pozwala bliżej przyjrzeć się przygotowaniom do sesji, a także jej przebiegowi. W trakcie zdjęć Lagerfeld i jego kotka spojrzeli na nową Corsę fachowym okiem projektantów i zadbali o to, aby została odpowiednio sfotografowana pod każdym kątem. Na filmie, dostępnym w kanale YouTube firmy Opel, widać kotkę Choupette, która pozuje za kierownicą i poznaje wszystkie elementy wnętrza oraz nadwozia, w wyjątkowy sposób eksponując zalety nowej Corsy.

„Choupette to prawdziwa profesjonalistka. Jest pierwszą kocią top modelką” – podkreślił Lagerfeld, zachwycony pracą swojej pupilki. Podczas sesji zdjęciowej w Paryżu była obecna Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel. „W studiu panowała bardzo wyjątkowa atmosfera. Karl Lagerfeld i wszystkie osoby biorące udział w sesji byli w pełni skoncentrowani, ciepli i niezwykle serdeczni. A do tego piękna Choupette pozowała jak prawdziwa gwiazda. Film przedstawiający kulisy sesji fotograficznej to wyjątkowa okazja, by z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania tego niezwykłego kalendarza dla niepowtarzalnego samochodu” – powiedziała Müller.

cq5dam.web.1280.1280a

Sesję fotograficzną zorganizowano w związku z wprowadzeniem na rynek nowej, piątej już generacji Opla Corsy. Zdjęcia pochodzące z paryskiej sesji trafią do kalendarza Opel Corsa na rok 2015. Zostaną zaprezentowane na wystawie, której wernisaż zaplanowano na początek przyszłego roku.