Aktualności

Trzecia edycja Porsche Parade zakończona sukcesem

PL15_0280Od zamku Topacz do bieszczadzkiego Arłamowa, od zachodu Polski po jej wschodnie krańce. 100 samochodów Porsche, kilkaset kilometrów podróży, tysiące litrów spalonego paliwa i trzy dni niezapomnianych wrażeń – kolejna edycja Porsche Parade zakończyła się sukcesem!

W dniach 11-13 września już po raz trzeci odbyła się Parada Porsche – unikalne, zrzeszające fanów niemieckiej marki wydarzenie. Tegorocznej edycji nazwanej Porsche Parad(is)e przewodziło hasło „Raj dla zmysłów”, a jej uczestnicy w czasie podróży odwiedzili m.in. nowo otwarte Porsche Centrum Wrocław i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Rynek Główny w Krakowie. Przejeżdżając trasą Małej Pętli Bieszczadzkiej mieli także okazję podziwiać malownicze krajobrazy Podkarpacia.

Goście Parady spotkali się w piątek 11 września, na Zamku Topacz, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Porsche Parade. Po zapoznaniu się z planem na nadchodzące dwa dni 100 samochodów Porsche udało się do Wrocławia, gdzie mieści się największy salon Porsche w Polsce i jedyny punkt Spa dla aut tej marki w Europie.

Kolejnym punktem na trasie parady był Tor Kamień Śląski. Każdy uczestnik mógł przez kilka godzin doskonalić swoje umiejętności za kierownicą, w miejscu, w którym bezpiecznie testuje się samochody do granic ich możliwości. Dodatkowo każda osoba mogła zapoznać się z resztą gamy modeli Porsche. Przy okazji kierowcy przeszli szkolenie pod okiem Tomasza Kuchara, Mistrza Polski w różnych klasach rajdów samochodowych. Zaprezentował on także wyjątkowe właściwości sportowe Porsche Panamera 4S, którego zawieszenie oraz napęd pozwoliły na emocjonujące, bardzo długie, kontrolowane i precyzyjne poślizgi. Wśród uczestników wyłoniono także zwycięzców prób szybkościowych, a pełną adrenaliny część dnia zakończył pokaz lotniczej akrobacji.

Po pełnej przeżyć połowie dnia kolumna samochodów Porsche udała się do stolicy Małopolski, gdzie na Krakowskim Rynku Głównym, w Sukiennicach uczestnicy mogli wymienić swoje wrażenia podczas kolacji przepełnionej atmosferą tego pięknego miejsca.

W sobotni poranek uczestnicy spotkali się na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie 100 aut biorących udział w wydarzeniu i ich właścicieli. Stamtąd zwarta grupa przejechała przez miasto w prawdziwej paradzie pod eskortą policji wyruszając na autostradę A4, którą udała się dalej na wschód.

Po płynnej jeździe autostradą uczestnicy zatrzymali się na niezobowiązujący przystanek „Food Truck Point” w Boguchwale pod Rzeszowem – zdobywające ostatnimi czasy ogromną popularność Food Trucki zadbały o motoryzacyjną atmosferę przystanku podczas długiej trasy.

Kilka chwil później Parada Porsche dotarła na Zaporę na Solinie. Uczestnicy wraz z przewodnikami zwiedzili jej wnętrze i korzystając ze słonecznej pogody, wybrali się na spacer po koronie imponującego obiektu, podziwiając otaczającą to miejsce naturę.

Po wizycie w Solinie 100 samochodów Porsche udało się w stronę Arłamowa. Kręte górskie drogi po raz kolejny udowodniły uczestnikom wydarzenia jak bardzo sportowe i precyzyjne są ich auta. W Arłamowie odbyła się finałowa impreza wieczorna, w której pokazy artystyczne zadbały o nastrój, a uczestnicy mogli wymienić się wrażeniami z tegorocznej edycji Porsche Parade.

Trzecia edycja największego święta Porsche w Polsce będącego również jednym z największych i najważniejszych wydarzeń poświęconych marce w tej części Europy zakończyła się ogromnym sukcesem. W wydarzeniu wzięło udział 100 wyjątkowych samochodów Porsche. W zmaganiach na trasie wsparli je partnerzy wydarzenia – Michelin oraz Martini.

„Czym właściwie jest Porsche Parade? To prawdziwe święto marki Porsche. Okazja, by właściciele sportowych aut z Zuffenhausen w naszym kraju mogli lepiej się poznać, nawiązać owocne kontakty i przeżyć wspólnie czas za kierownicą swoich wyjątkowych samochodów. Stało się już tradycją, że raz w roku miłośnicy motoryzacji i marki Porsche spotykają się w wybrany weekend i odkrywają znane lub nieznane, ale na pewno piękne miejsca w Polsce – podsumował tegoroczne wydarzenie – Porsche PARADisE – Artur Jakubczak, Specjalista ds. PR Porsche Polska.