Aktualności

Szkolenie kierowców na BMW i8

201508_P90195184-zoom-origOd 2013 r. BMW i jest synonimem zrównoważonego rozwoju, przyszłościowej mobilności, odpowiedzialności ekologicznej i wizji motoryzacyjnych. Od samego początku istnienia na rynku model i3 był też integralną częścią szkolenia BMW Driving Experience – a oferując BMW eDrive Experience, BMW było pierwszym wytwórcą premium, który proponował specyficzne szkolenia dla wyłącznie elektrycznych samochodów.

Teraz do programu dodano dwa nowe kursy, dające uczestnikom możliwość jazd również supersportowym samochodem hybrydowym typu plug-in – BMW i8. Jeden z nich – eDrive Experience – skupia się na mobilności elektrycznej i funkcjonalności BMW i3 oraz i8, zaś drugi – „BMW i meets BMW M” – to program szkolący z jeździe sportowej modelami i8 oraz M6.

BMW eDrive Experience to program, w którym doświadczeni instruktorzy BMW pomagają uczestnikom poznać wszystkie zalety i radości prowadzenia samochodów marki BMW oraz MINI, a także zrozumieć zagadnienia związane z mobilnością przyszłości. Clou programu to przejażdżka za kierownicą BMW i8, w czasie której można osobiście pojąć, że ekonomiczna mobilność elektryczna oraz supersportowe osiągi i wspaniałe własności jezdne nie tylko się nie wykluczają, ale i dopełniają.

BMW i meets BMW M natomiast pozwala zestawić ze sobą dwa topowe modele obu typoszeregów – BMW i oraz BMW M. Po przystępnym, ale szczegółowym wykładzie na temat wyrafinowanej technologii w BMW i8, dzięki której możliwe stało się uzyskanie supersportowych osiągów przy ekonomice samochodu miejskiego. Następnie uczestnicy kursu wyjeżdżają na tor testowy Akademii Jazdy BMW i MINI.

BMW i3 eDrive Experience to stały punkt programów szkoleniowych. Uczestnicy poznają technologie, dzięki którym stworzono ten najbardziej zaawansowany i najlepiej sprzedający się samochód elektryczny, jego możliwości z zakresu mobilności i praktycznego użytkowania, a w czasie jazd testowych także jego możliwości dynamiczne.