Aktualności

Światowa premiera Peugeot e-3008 w Zurychu

PEUGEOT akcentuje swoją obecność na Salonie Samochodowym w Zurychu, odbywającym się w dniach 1–5 listopada 2023 r., i prezentuje najnowsze modele zelektryfikowanej gamy. Nowy PEUGEOT E-3008 został zaprezentowany szerokiej publiczności w ramach światowej premiery. Na Salonie Samochodowym w Zurychu marka potwierdziła swoje ambicje, żeby zostać wiodącym producentem modeli elektrycznych w segmencie samochodów popularnych w Europie do 2025 r.

PEUGEOT prezentuje na swoim stoisku siedem modeli elektrycznych (nowego E-208, nowego E-2008, nowego E-308, E-RIFTERA, E-PARTNERA i E-EXPERTA), model koncepcyjny PEUGEOT INCEPTION CONCEPT oraz – w ramach światowej premiery – nowego E-3008.

To świadectwo zakresu i dogłębności zmian jakich dokonał PEUGEOT w nowej gamie modeli z napędem elektrycznym. Dzięki gamie liczącej 12 modeli (w tym 3 dostawcze) PEUGEOT będzie w 2024 r. dysponował najbogatszą ofertą samochodów elektrycznych wśród europejskich producentów samochodów popularnych.

PEUGEOT pomaga również swoim klientom w przestawieniu się na samochody w 100% elektryczne i prezentuje w Zurychu także modele hybrydowe: 308 SW PLUG-IN HYBRID 180, 408 PLUG-IN HYBRID 225, 508 SW PEUGEOT SPORT ENGINEERED 360 i 5008 HYBRID 136.

Trzydziesta szósta edycja Salonu Samochodowego w Zurychu potrwa od środy 1 listopada (dzień prasowy) do niedzieli 5 listopada 2023 r.

Nowości PEUGEOT na Salonie Samochodowym w Zurychu:

  • Nowy PEUGEOT E-3008 „Next-Level”: w pełni elektryczny SUV typu fastback

Przejście na wyższy poziom dzięki nowej platformie STLA Medium Grupy Stellantis, na której PEUGEOT E-3008 został zbudowany jako pierwszy model w gamie marki. Ta innowacyjna platforma została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najwyższych w swojej klasie parametrów użytkowych w zakresie kryteriów, które mają największe znaczenie dla klientów: zasięg (do 700 km), czas ładowania (100 km zasięgu w 10 minut), przyjemność z jazdy, osiągi, skuteczność i usługi mobilne (planer podróży, inteligentne ładowanie, technologia Vehicle-to-Load i aktualizacje „Over The Air”).

Nowy PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® wznosi przyjemność prowadzenia na nowy, wyższy poziom dzięki imponującemu, panoramicznemu, zakrzywionemu 21-calowemu ekranowi HD łączącemu w sobie funkcje wyświetlacza projekcyjnego „head up display” i centralnego ekranu dotykowego.

PEUGEOT E-3008 będzie produkowany wyłącznie w zakładzie w Sochaux we Francji i trafi do sprzedaży na początku 2024 r.

  • Nowy PEUGEOT E-208: zniewalający wygląd i czysta radość z jazdy

Nowy PEUGEOT E-208 – ze swym zniewalającym wyglądem i bardziej sportowym designem, kokpitem PEUGEOT i-Cockpit®, który jest jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie i potęguje przyjemność z jazdy, oraz nową gamą elektrycznych zespołów napędowych – zamierza umocnić sukces swojego poprzednika, w 100% elektrycznego modelu najlepiej sprzedającego się w swoim segmencie w Europie w 2022 r. Na stoisku marki prezentowany będzie również wyjątkowo wszechstronny i wydajny nowy zespół napędowy o mocy 115 kW/156 KM i zasięgu 410 km (w cyklu mieszanym WLTP).

  • NOWY PEUGEOT E-2008 – Przebojowy i zwinny SUV

PEUGEOT 2008 jest od ponad trzech lat bestsellerem na rynku SUV-ów. Dziś wkracza w nowy etap pod względem stylistyki, technologii i elektryfikacji napędu. Więcej ALLURE, czyli przykuwający uwagę wygląd eleganckiego SUVA-a o wyrazistej stylistyce. Więcej DOSKONAŁOŚCI dzięki nowemu silnikowi elektrycznemu o mocy 115kW/156 KM i zasięgu do 406 km (w cyklu mieszanym WLTP).

  • Nowy PEUGEOT E-308 – w 100% elektryczny i w 100% zniewalający

Wyjątkowy wygląd nowego modelu E-308 to połączenie przyjemności prowadzenia, charakterystycznej dla modeli PEUGEOT, z efektywnością energetyczną należącą do najwyższych w tym segmencie. Nowy E-308 jest wyposażony w akumulator o pojemności 54 kWh i dysponuje zasięgiem ponad 413 km (w cyklu mieszanym WLTP). Jest również dostępny w rzadko oferowanej na rynku wersji nadwoziowej SW.