Aktualności

SsangYong z rekordem sprzedaży Musso w Polsce

Polski oddział koreańskiej marki SsangYong kontynuuje wysoką sprzedaż samochodów. W pierwszych ośmiu miesiącach br., polscy klienci zarejestrowali łącznie 1264 samochodów SsangYong, co stanowi wzrost o 7,4 procent (r/r). W sierpniu, rekordową sprzedaż osiągnęły modele użytkowe marki – Musso oraz Musso Grand – z wynikiem 64 rejestracji, wyprzedzając w statystykach rejestracji uznanego gracza w tym segmencie, Isuzu D-Max (29 rejestracji).

Znaczący wzrost popularności użytkowego pick-up’a widać również w wynikach za 2023 rok – w ciągu 8 miesięcy klienci zarejestrowali łącznie 200 egzemplarzy Musso i Musso Grand, co stanowi wzrost o 470% w stosunku do analogicznego okresu 2022 roku.

Jerzy Prządka – członek Zarządu SsangYong Auto Polska: „Niezaprzeczalne atuty Musso to przede wszystkim jego walory użytkowe – przestrzeń ładunkowa o długości nawet 1,6 metra i 1269 litrów pojemności, ładowność do 870 kilogramów, ale także mocny Diesel o mocy 202 KM. Dilerzy SsangYong Professional oferują rozszerzoną, 7-letnią gwarancję do 150.000 kilometrów w cenie samochodu i preferencyjną ofertę leasingową 104,9% oraz pakiet ubezpieczenia już za 2,2%. Do tego coraz szersza oferta akcesoriów czynią z obu wersji Musso kuszącą propozycję, która może konkurować z wszystkimi uznanymi w tej kategorii ofertami japońskich producentów”.