Aktualności

SsangYong kontynuuje wysoką sprzedaż

Polski oddział koreańskiej marki SsangYong kontynuuje wysoką sprzedaż samochodów. W pierwszym półroczu br., polscy klienci zarejestrowali 671 samochodów osobowych SsangYong, co stanowi wzrost o rekordowe 630 procent (r/r).

Jednocześnie, mimo spadkowego trendu sprzedaży samochodów w Europie, marka SsangYong może poszczycić się największym wśród producentów samochodów osobowych wzrostem sprzedaży w miesiącach styczeń-czerwiec 2022 – 65 procent więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Szczególnie dobrze na tle innych rynków, radzi sobie polska spółka importerska SsangYong Auto Polska. Dynamiczny wzrost sprzedaży w tym roku pozwolił awansować pod względem wolumenu sprzedaży Ssangyong w Europie (UE oraz Wielka Brytania) – z dziesiątego na siódme miejsce.

Jerzy Prządka – członek Zarządu SsangYong Auto Polska: „Niezakłócone dostawy samochodów i dobre pozycjonowanie cenowe pozwalają nam konsekwentnie realizować założone plany sprzedaży. W drodze z Korei jest kolejna dostawa kilkuset samochodów, które już niebawem trafią do 23 autoryzowanych salonów Ssangyong. Mamy wszystkie narzędzia, aby bić kolejne rekordy i już na koniec wakacji przekazać polskiemu klientowi tysięcznego SsangYonga w tym roku”.