Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Sprzedaż Hondy w Europie nabiera tempa

indeksPo pełnym odnowieniu gamy modelowej, Honda z impetem wkroczyła w rok 2016, stając się jedną z najszybciej rozwijających się marek samochodowych w Europie.

W państwach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, w pierwszym kwartale tego roku, Honda sprzedała łącznie 49 836 aut, co oznacza wzrost o 28,1 procenta w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015. Tak dobre wyniki to przede wszystkim zasługa wprowadzenia do oferty nowego crossovera HR-V, który sprzedał się w liczbie 9 631 egzemplarzy. Ponadto, liczba rejestracji niewielkiego modelu Jazz wzrosła o 9,3 procenta w porównaniu z tym samym okresem w roku 2015.

Honda odnotowała wzrost sprzedaży na wszystkich pięciu głównych rynkach zbytu w Europie (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania), przy czym najlepsze wyniki osiągnięto we Włoszech – wzrost o 108 procent** był wynikiem wysokiego popytu na wszystkie modele Hondy.

Jean-Marc Streng, General Manager Automobile Division, Honda Motor Europe, powiedział: „Tak doskonały początek roku świadczy o sile naszej nowej gamy modelowej, która spełniła oczekiwania klientów. Cieszy nas również wysoki popyt na modele Hondy wśród klientów, którzy wcześniej nie użytkowali naszych aut. Rozpoczynamy nowy rok podatkowy z dużą liczbą kolejnych zamówień, co pozwala nam przypuszczać, że osiągniemy zakładany cel.”