Aktualności

Skoda wyborem numerem 1 dla polskiego biznesu

nowy-superb-style_mainŠKODA zamknęła kolejny rok z najlepszymi wynikami wśród polskich flot: w 2015 roku czeska marka była niekwestionowanym liderem całego rynku, jeszcze poprawiając swój zeszłoroczny wynik. ŠKODA Octavia po raz kolejny była najpopularniejszym samochodem wśród Klientów Biznesowych.

ŠKODA dominuje na rynku flotowym, a rynek flotowy dominuje w wynikach ŠKODY: czeska marka już od wielu lat nieustannie święci tryumfy w tej kategorii, dostarczając modele będące prawdziwymi bestsellerami dla firm. Doceniają to Klienci Flotowi, co widać w niezmiennym, bardzo wysokim udziale w całkowitym wyniku ŠKODY. W 2015 roku wyniósł on aż 68,1% wszystkich rejestracji samochodów marki.

W minionym roku Klienci Biznesowi zarejestrowali 30 314 samochodów marki ŠKODA, co daje marce udział w rynku flotowym na poziomie 13,22%. ŠKODA pozostaje tym samym zdecydowanym liderem w tej kategorii.

Ten imponujący wynik jest zasługą modeli, które są prawdziwymi hitami tego rynku. Największym z nich jest model Octavia, niekwestionowany numer 1 wśród polskich przedsiębiorców: w ubiegłym roku sprzedano firmom aż 11 618 jej egzemplarzy, poprawiając wynik z 2014 roku o kolejne 484 sztuki. Z wyjątkowo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i dynamicznymi, oszczędnymi jednostkami napędowymi model ten jest na polskim rynku bezkonkurencyjny wśród odbiorców flotowych: w zeszłym roku trafiło do nich aż 81,9% wszystkich egzemplarzy ŠKODY Octavia zarejestrowanych w Polsce.

Na lidera rynku flotowego wyrasta również model Rapid: po rekordowym wzroście w roku 2014, w roku 2015 poprawił on swój poprzedni wynik o kolejne imponujące 20,21%, to jest o 970 sztuk do poziomu 5 769. Rezultat ten dowodzi, że model doskonale wpisuje się w potrzeby polskich przedsiębiorców pomiędzy segmentami Fabii a Octavii.

Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Tomasz Koter nie kryje zadowolenia z osiągniętego rezultatu i zdradza klucz do sukcesu marki na polskim rynku: „2015 był bardzo udanym rokiem dla ŠKODY w Polsce: utrzymaliśmy nasze przodujące wyniki na rynku flotowym, co przy ubiegłorocznych osiągnięciach było dużym wyzwaniem.

Zwycięski wynik jest efektem połączenia wielu składników: bardzo nowoczesnej i rozbudowanej oferty modelowej z szerokim wyborem narzędzi, gwarantujących wyjątkowo korzystną ofertę: pakietami serwisowymi, promocyjnymi warunkami finansowania i dedykowanymi programami flotowymi. Gwarantują one nie tylko bardzo konkurencyjne warunki zakupu, ale również niski i przewidywalny poziom kosztów przez cały okres eksploatacji samochodów.”