Aktualności

Skoda na IAA

66ax650fx0xef65e11f2ab41f91cfb6837e92f8493ePo udanym starcie nowej ŠKODY Superb producent utrzymuje tempo rozbudowy palety modelowej. Na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodów (IAA) ŠKODA podkreśli swe aspiracje wzrostu, prezentując siedem nowych modeli i wersji modelowych.

Głównym punktem występu ŠKODY we Frankfurcie będzie pierwszy raz pokazywana na targach, pełna przestrzeni i elegancji, nowa ŠKODA Superb Combi.

W wersji o sportowej stylizacji, jako światowa premiera prezentowana będzie nowa ŠKODA Superb SportLine. Swój debiut będzie miała również ŠKODA Superb GreenLine, którą ze spokojem można pokonać trasę o długości 1 780 km na jednym zbiorniku paliwa.

Dynamiczne ambicje marki podkreślają targowe premiery ŠKODY Rapid Monte Carlo, która rozszerza rodzinę Monte Carlo do sześciu modeli i ŠKODY Rapid Spaceback ScoutLine, podobnie jak i modele z silnikami o dużej mocy: ŠKODA Octavia RS 230 i showcar ŠKODA Fabia R5 Combi.

„ŠKODA chce dalej rosnąć i oprócz podstawowych wartości marki, jak przestrzeń i funkcjonalność, w większym stopniu postawić przy tym na emocje” – mówi Prezes Zarządu ŠKODY, prof. dr h.c. Winfried Vahland. „Z nową ŠKODĄ Superb nasza marka wykonała duży skok.

Nasz nowy okręt flagowy dobitnie pokazuje, że design, wartość i emocjonalność naszych samochodów osiągnęły nowe znaczenie. W kolejnych latach będziemy wzmacniać te aspiracje marki” – uzupełnia.

Sukcesy marki

Po pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku ŠKODA na całym świecie dostarczyła klientom 627 131 samochodów – to wzrost o 3,6 %. „Rok 2015 jest dla ŠKODY jak dotąd wymagającym, ale pełnym sukcesów rokiem” – mówi Werner Eichhorn, Członek Zarządu ŠKODY ds. Sprzedaży i Marketingu. „Rynki rozwijają się niejednolicie. Nasz dobry rozwój zbytu w Europie Zachodniej i Środkowej potrafił skompensować słabszą sytuację rynkową w Rosji, na Ukrainie i w ostatnich miesiącach także w Chinach” – dodaje.