Aktualności

Skoda Enyaq i rowery elektryczne – duet idealny!

Mówi się, że prawdziwa jazda na rowerze zaczyna się w górach, choć pokonywanie wyżynnych terenów może być sporym wyzwaniem kondycyjnym. W takiej sytuacji sprawdza się rower z napędem elektrycznym, który sprawia, że górskie wycieczki są znacznie bardziej przystępne i przyjemne – bez szkodliwego wpływu na naturę. Podobnie jest ze Škodą Enyaq.

Zalety napędu elektrycznego dostrzega się nie tylko podczas jazdy krętymi i pagórkowatymi drogami. Zarówno płynna reakcja samochodu, jak i jego zdolność do odzyskiwania energii powodują, że podróż staje się jeszcze bardziej przyjemna. Pomimo swoich rozmiarów, Škoda Enyaq odznacza się praktycznością i wygodą użytkowania nawet w górskich warunkach. Bagażnik o pojemności 585 litrów oraz liczne schowki samochodowe sprawiają, że ten model Škody jest niezwykle funkcjonalny. Z łatwością pomieści cały potrzebny sprzęt rowerowy, jak i sam rower.

Škoda Enyaq w połączeniu z rowerami elektrycznymi stanowi idealny duet na wycieczkę za miasto – szczególnie w wymagające tereny. Auto z elektrycznym napędem pozwoli na dotarcie do górskich szlaków w sposób cichy i ekologiczny, a rowery umożliwią jeszcze głębszą eksplorację i bliższe spotkanie z przyrodą. Co ważne, rower elektryczny nie wyklucza aktywności fizycznej – nadal wymaga pedałowania, ale daje opcję skorzystania ze wsparcia w trudniejszych momentach, co może zachęcić do dłuższych i bardziej regularnych przejażdżek. Co łączy Škodę Enyaq i elektryczne rowery? Znacznie większa mobilność względem pojazdów z tradycyjnymi napędami, długi zasięg na jednym ładowaniu, cicha jazda, równowaga między prędkością, jaką możemy rozwinąć a ekologią.

Jak przewozić rowery

Niezbędnym akcesorium podczas górskich wypraw samochodowo-rowerowych jest bagażnik montowany na haku holowniczym. Škoda oferuje je w wersjach na dwa lub trzy rowery. Co ważne, taki rodzaj mocowania bagażnika ma niewielki wpływ na aerodynamikę samochodu elektrycznego, ponieważ rowery są zaczepione na tylnej części nadwozia. Jedynym czynnikiem wpływającym na zasięg, jaki należy brać pod uwagę, jest sama masa rowerów (podobnie jak w przypadku każdego dodatkowego obciążenia).

Jeśli Škoda Enyaq nie ma haka holowniczego potrzebnego do montażu bagażnika na rowery, można go dokupić. W sprawie jego zamontowania zawsze należy zwrócić się do autoryzowanego serwisu. Jego pracownicy udzielą odpowiednich informacji o badaniu technicznym czy ewentualnym wymogu zarejestrowania go w dowodzie pojazdu.

Bagażnik na rowery a numer rejestracyjny

W Škodzie Enyaq, podobnie jak w wielu innych samochodach, bagażnik na rowery zamontowany na haku holowniczym przysłania tablicę rejestracyjną umieszczoną na pokrywie bagażnika. W zdecydowanej większości krajów na świecie obowiązują przepisy zabraniające jej zakrywania. Numer rejestracyjny musi być widoczny i czytelny w każdych warunkach. Każdy kierowca ma możliwość wystąpić o wyrobienie dodatkowej tablicy o tym samym numerze rejestracyjnym, którą następnie należy umieścić w widocznym miejscu na bagażniku rowerowym.