Aktualności

SERES 3: pierwsze kroki na polskim rynku pojazdów elektrycznych

Firma Busnex, autoryzowany przedstawiciel firm SERES i Yutong w krajach bałtyckich i w Polsce, wprowadziła na polski rynek nową markę pojazdów elektrycznych SERES, która jest dostępna u polskich dilerów. SERES należy do grupy Dongfeng Sokon Automobile znanej na całym świecie jako DFSK.

DFSK posiada trzy bazy produkcyjne w Chinach, Indonezji i USA, z siedmioma fabrykami pojazdów i silników. Od 2005 roku DFSK rozpoczął eksport, a do tej pory wyeksportował łącznie 350 000 pojazdów do ponad 70 krajów. Technologia samochodu SERES narodziła się w Dolinie Krzemowej w USA i ma źródło u współzałożyciela Tesli, który po odejściu od pierwotnego projektu skupił się na budowie nowej marki. Następnie SERES został kupiony przez DSFK.

Elektryczny crossover miejski SERES 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód o długości 4,385 m, zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości wykończeniem. Fotele, ale również deska rozdzielcza, kierownica i inne elementy zostały pokryte skórzanym materiałem. System kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele i panoramiczny dach zapewniają poczucie komfortu i wygody. SERES 3 wykorzystuje bezkobaltowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), które są jednymi z najnowszych, najbezpieczniejszych rodzajów akumulatorów, które  gwarantują najwyższą wydajność, pojemność oraz żywotność baterii bez efektu pamięci. W aucie dostępne są 3 tryby jazdy – Normal, Sport i  Eco – wykorzystujący maksymalnie moc rekuperacji.

Nowy SERES 3 ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość wynosi 155 kilometrów na godzinę, a jego zasięg wynosi do 329 kilometrów. Samochód obsługuje szybkie ładowanie (max 60 kW) , które ładuje 20-80% baterii w 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (max 6.6 kW)

SERES 3 jest zaprojektowany i zestrojony nie jako pojazd długodystansowy, a tym bardziej jako auto o sportowych osiągach, ale jako miejski crossover, idealnie sprawdzający się do jazdy po mieście, komfortowego pokonywania krótkich odcinków, jak i wycieczek  poza miasto.

Seres występuje wyłącznie jako jedna wersja silnika/baterii oraz wyposażenia (Luxury). Do wybory pozostaje wyłącznie kolor metaliczny: biały, czarny, niebieski, czerwony

Gwarancja na auto: 5 lat lub 150 000 km, na baterię: 8 lat lub 120 000 km. Gwarancja obejmuje także spadek efektywności baterii. Spadek ponad 30% efektywności baterii w trakcie gwarancji oznacza wymianę baterii.

Od początku obecności Seresa 3 w Polsce sprzedano już 66 egzemplarzy. Do końca roku planowana jest sprzedaż 300 egzemplarzy.

– Cieszymy się, że nasze plany rozwojowe przynoszą efekty. Sieć sprzedaży SERES szybko się powiększa – za sprzedaż samochodów SERES 3 odpowiada już 8 silnych partnerów. Traktujemy to jako dowód zaufania do marki, naszej firmy i przyszłych możliwości. Jednocześnie bardzo cieszy nas zainteresowanie, z jakim SERES spotyka się ze strony konsumentów, nie tylko klientów indywidualnych, ale także firm, które chcą wprowadzić pojazdy elektryczne do swoich flot. W tym ostatnim przypadku, uważam, że natychmiastowa i nieograniczona dostępność pojazdów oraz długa gwarancja mają kluczowe znaczenie – mówi Paweł Dzikowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Polsce w firmie Busnex.