Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Rewelacyjny wynik zespołu Skoda Auto Szkoły na Eko Rajdzie!

urlW miniony weekend podczas Auto Moto Show 2016 w Katowicach odbył się Eko Rajd – impreza samochodowa, która promuje oszczędny i ekologiczny tryb jazdy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Trasa licząca około 180 km przebiegała przez Śląsk i Jurę Krakowsko-Częstochowską po drogach miejskich, pozamiejskich i na autostradzie. Podczas eko wyzwania zespół ŠKODA Auto Szkoły osiągnął rekordowy wynik. Na trasie liczącej 234 kilometry załoga Citigo 1.0 MPI 75 KM zużyła 1,58 litra na 100 kilometrów.

„Wynik łączny to 3,7 l na trasie 234 kilometrów, co warto dodać – przy średniej prędkości 70 km/h. Na autostradzie, żeby zmieścić się w wyznaczonym przez organizatora czasie jechaliśmy między 130 a 140 km/h” – mówi Kamil Kłujsza, instruktor ŠKODA Auto Szkoły „Ten wynik nie przyszedł jednak sam. Od lat pracujemy w ŠKODA Auto Szkole i specjalizujemy się w eco-drivingu. Przyznaje jednak, że ten wynik nas samych zaskoczył, tym bardziej, że w trakcie rajdu były jeszcze dwie próby sportowe, podczas których zajęliśmy trzecie miejsce. Jest więc co świętować”.

Do tej pory rekordowy wynik ŠKODA Auto Szkoły w podobnych zmaganiach należał do ŠKODY Octavia GreenLine II generacji – pięć lat temu średnie zużycie paliwa na trasie liczącej 300 km wyniosło 1,89 l/100 km.

Eco driving to styl jazdy, który można wykorzystywać niezależnie od warunków pogodowych. Jego znajomość pozwala zaoszczędzić paliwo i części eksploatacyjne, zwiększa bezpieczeństwo podróżujących i chroni środowisko.

Wszyscy kierowcy chcący poznać tajniki eco drivingu mogą skorzystać z profesjonalnych szkoleń w ŠKODA Auto Szkole. Po odbytym szkoleniu łatwo udowodnić, że podróżować można taniej i równie szybko, a dodatkowo bezpieczniej.