Aktualności

Rajd LPG: ekonomicznie i szybko do celu!

We wrześniu ŠKODA zorganizowała pierwszy w Polsce Rajd LPG z udziałem pasażerów serwisu BlaBlaCar. Za kierownicą usiedli najlepsi instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA, prawdziwi mistrzowie ekonomicznej jazdy, którzy potrafią zużyć jedynie 1,89 l paliwa na 100 km.

Udział w Rajdzie LPG wzięło 9 wybranych osób z serwisu blablacar.pl, a za kierownicą usiedli doświadczeni kierowcy ze Szkoły Auto ŠKODA, którzy podczas podróży tłumaczyli pasażerom jak jeździć oszczędnie, odpowiadali na ich pytania i udowodnili, że ekojazda generuje konkretne oszczędności na inne przyjemności.

Komfort podczas podróży zapewniło pasażerom przestronne wnętrze ŠKODY Rapid Spaceback, a gwarancją ekonomicznej jazdy była instalacja LPG, zaprojektowana dla tego modelu ŠKODY.

„Poprzez zorganizowanie Rajdu LPG chcieliśmy pokazać, jak w praktyce można osiągnąć niskie zużycie paliwa w różnych warunkach oraz jak sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się w trasie – a wszystko to z pasażerami na tylnej kanapie, pełnym bagażnikiem i poczuciem komfortu” – mówi Piotr Maj, główny specjalista ds. komunikacji marki ŠKODA.

Rajd LPG został podzielony na trzy odcinki, zawsze ze startem w ŠKODA Auto Lab w Poznaniu:

  • I Gazem do stolicy (10.09, Warszawa),
  • II Droga pod górę (12.09, Zakopane),
  • III Kurs nad morze (14.09, Gdańsk).

Kierowcy Szkoły Auto wybrali eco-driving, ponieważ ten styl jazdy sprawdza się w różnych warunkach i na różnych drogach oraz pozwala na optymalizację zarówno czasu przejazdu, jak i zużycia paliwa. Ponadto, podnosi bezpieczeństwo podróżujących i zmniejsza zmęczenie kierowcy. Wbrew pozorom, nie musi oznaczać wydłużenia czasu przejazdu.

Wszystkie modele marki ŠKODA, wyposażone w instalację LPG, poruszając się po mieście oszczędzają zużywając gaz, a od pewnego poziomu prędkości obrotowej silnika do zasilania LPG dodawana jest niewielka porcja benzyny. Przy bardzo dużej prędkości obrotowej i pełnym obciążeniu silnika następuje całkowite przejście na zasilanie go benzyną – gwarantując dynamikę jazdy.

Mitem, który przewija się w dyskusjach o motoryzacji, jest szkodliwość LPG dla silników spalinowych. Nic bardziej mylnego! Prawidłowo zainstalowana i skalibrowana instalacja nie wpływa na obniżenie trwałości silnika, należy tylko dbać o jej regularne przeglądy i rzetelne serwisowanie auta.

W ramach akcji pod adresem www.skodarajdlpg.pl ŠKODA Polska uruchomiła specjalny konkurs, w którym na mistrzów oszczędnej jazdy czekają zestawy atrakcyjnych nagród. Na stronie internetowej znajdują się również relacje ze wszystkich odcinków trasy Rajdu LPG oraz ważne wskazówki, jak jeździć ekonomicznie i oszczędnie.