Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Premiera SEAT-a Ateca na poznańskim Motor Show

2016_04_06_pmsTegoroczna edycja poznańskiego Motor Show, na którym po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano SEAT-a Ateca, przyciągnęła rekordową liczbę odwiedzających. W trakcie czterech dni trwania imprezy stoisko hiszpańskiego producenta odwiedziło przeszło 130 tysięcy osób! To najlepszy wynik w 95-letniej historii Międzynarodowych Targów Poznańskich i dobry znak dla nowego SUV-a od SEAT-a, który trafi na rynek jeszcze w tym roku.

SEAT Ateca to pierwszy SUV z portfolio marki, który ma się stać jej trzecim filarem (obok Leona i Ibizy) i przyczynić się do kolejnego, globalnego sukcesu marki. Patrząc na wyniki odwiedzin na stoisku SEAT-a podczas ostatniego Poznań Motor Show, którego główną gwiazdą była właśnie Ateca, producent może być spokojny o wyniki sprzedaży tego modelu.

SEAT-a Ateca zobaczyło dokładnie 133 tysiące osób – więcej niż kiedykolwiek w historii targów.

4000 kilometrów drogi do sukcesu

SEAT Ateca przebył długą drogę, by po raz pierwszy móc zostać zaprezentowanym polskim miłośnikom motoryzacji. W jedną i drugą stronę pokonał ponad 4000 kilometrów, bo tyle dzieli Poznań od Barcelony, gdzie samochód powstał.

– SEAT Ateca to kwintesencja Hiszpanii, ale i całego segmentu SUV-ów, uchwycona w jednym modelu – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Chcieliśmy, aby nasz całkowicie wszechstronny SUV zadebiutował właśnie w Poznaniu. Ci, którzy byli na Motor Show przekonali się, że Ateca to samochód z prawdziwie „hiszpańskim duchem”. Przykuwa uwagę designem, ale i zaskakuje ilością technologii użytkowych, znajdujących się w jednym aucie.

SEAT Ateca to dowód na dążenie marki do doskonałości. Tak wielu udogodnień i rozwiązań technologicznych nie ma żaden inny model w tym segmencie. Wszystkie funkcje znajdujące się w aucie sprawiają, że codzienna jazda staje się przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Obecni na Poznań Motor Show goście zwracali szczególną uwagę na elektrycznie i bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika, pełne oświetlenie LED, schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu oraz na asystenta parkowania.

Gwiazd na stoisku było więcej

SEAT Ateca był główną gwiazdą stoiska SEAT-a, ale nie jedyną. Na wszystkich odwiedzających Poznań Motor Show czekała silna reprezentacja Hiszpanii, w tym: stylowa Ibiza, przestronna Alhambra, która niezmiennie jest liderem sprzedaży w swojej kategorii, oraz kultowy Leon – wizytówka hiszpańskiego producenta.

Hitem okazała się wyścigowa wersja Leona, czyli Cup Racer. Należące do Gosi Rdest wyścigowe auto przyciągało rzesze fanów motosportu.

Popularność strefy SEAT-a podczas właśnie zakończonych targów motoryzacyjnych w Poznaniu – największej tego typu imprezy w Polsce – tylko potwierdza rosnące zainteresowanie i zaufanie kierowców do katalońskiej marki. Sądząc po opiniach, jakimi dzielili się odwiedzający po zobaczeniu nowego SEAT-a Ateca, jeszcze w tym roku możemy spodziewać się rewolucji w segmencie SUV-ów.