AktualnościElektromobilność

Premiera nowego wallboxa Elli Charger 2

Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli prezentuje nowy produkt do ładowania pojazdów elektrycznych. Wallbox Elli Charger 2 jest tak skonstruowany, by umożliwić znaczne obniżenie kosztów ładowania i jest elementem doskonale skoordynowanego ekosystemu. Klienci Volkswagena mogą teraz kupić samochód elektryczny, wallbox i na niektórych rynkach wybrać optymalną taryfę energii elektrycznej w prosty i zintegrowany sposób z jednego źródła. W przyszłości będą mogli również zakupić system fotowoltaiczny za pośrednictwem wybranych kanałów sprzedaży Volkswagena. Przy okazji wprowadzenia na rynek nowego wallboxa, Elli ogłosiło strategiczne partnerstwo z europejskim dostawcą fotowoltaiki Otovo, aby zaoferować użytkownikom aut elektrycznych holistyczne i innowacyjne rozwiązania energetyczne dla domu.

„Aby rozwijać elektromobilność, ładowanie musi stać się łatwiejsze dla klienta, a koszty muszą znacznie spaść. W tym miejscu wkraczamy z nowym wallboxem Elli Charger 2. Ładuje on w momencie, gdy dostępna jest energia słoneczna oraz gdy cena energii elektrycznej jest najniższa w ciągu dnia. Inteligentne funkcje ładowania zapewniają realne oszczędności dla klienta, a także stanowią kamień milowy w wykorzystaniu odnawialnej energii” – powiedział Giovanni Palazzo, prezes Elli i wiceprezes Volkswagen Group Charging & Energy. Nowy wallbox wykorzystuje domową instalację fotowoltaiczną, a samochód jest ładowany z nadwyżek energii ze słońca i energią z sieci, gdy jej ceny są najniższe. W tym celu Elli nabyła licencję na handel na Europejskiej Giełdzie Energii w lipcu 2023 roku. Optymalizując profile ładowania w oparciu o ceny energii elektrycznej i ładowanie własną energią z paneli fotowoltaicznych, koszty ładowania można zmniejszyć nawet o 40 procent.

Nowy wallbox został opracowany z naciskiem na potrzeby klientów z 28 rynków Elli w Europie. Oprócz zmniejszenia kosztów ładowania, równie ważna jest moc. Nowy produkt ma możliwość pracy w bardzo szerokim zakresie mocy, aby zaspokoić wymagania instalacji w różnych regionach. Wallbox Elli Charger 2 będzie dostępny w czterech wariantach i może być używany z każdym pojazdem elektrycznym wyposażonym w złącze ładowania typu 2. Dzięki wbudowanemu licznikowi z nowego wallboxa Elli Charger mogą korzystać nie tylko prywatni użytkownicy, może on być używany jako półpubliczna i publiczna stacja ładowania.

„Nasz nowy produkt charakteryzuje najwyższa jakość i innowacyjność. Powiązanie z Volkswagenem jako grupą wielu marek jest wielką wartością dodaną dla nas jako firmy, ale przede wszystkim korzyścią dla naszych klientów. Mają oni dostęp do wallboxa, który został opracowany w ścisłej współpracy z ekspertami w dziedzinie pojazdów i mobilności. Ponadto produkt jest produkowany w Niemczech, co gwarantuje najwyższą jakość. Wydajne i inteligentne produkty do ładowania są naszą siłą napędową, aby zapewnić sukces elektromobilności i dekarbonizację naszego społeczeństwa” – dodał Giovanni Palazzo.