Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Prapremiera nowego Renault Scenic

renault_75952_global_en_Od czasu narodzin koncepcji kompaktowego minivana w Europie w 1996 r. trzy pokolenia Renault SCENIC sprzedały się w liczbie prawie 5 milionów egzemplarzy. Dziś Renault przygotowuje się do premiery Nowego Renault SCENIC. Prapremiera odbywa się zaledwie kilka dni przed salonem motoryzacyjnym w Genewie. Nowy model Renault SCENIC wyznacza nowe standardy minivana i wyróżnia się spośród tradycyjnych tego typu pojazdów. Już 1 marca 2016 roku, na targach motoryzacyjnych w Genewie, Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Grupy Renault oraz Laurens van den Acker, dyrektor ds. projektów przemysłowych, zaprezentują Nowe Renault SCENIC.

Odnowienie koncepcji minivana
Przed czwartą generacją tego modelu stoi ważne wyzwanie – nowa interpretacja kompaktowego minivana. I tak, po raz pierwszy w historii modelu SCENIC specjalna przednia szyba (podobnie jak w Nowym Renault Espace) zapewni panoramiczny widok i wpłynie na jeszcze lepszą widoczność. Liczne elementy stylistyczne dodają dynamiki proporcjom nowego Renault SCENIC. W porównaniu z modelem SCENIC 3 prześwit został zwiększony, zwis tylny zmniejszono, a zarówno przednie jak i tylne koła mają szerszy rozstaw. Dynamikę pojazdu podkreśla również stylizacja sylwetki.

Nowe Renault SCENIC wyróżnia się także sygnaturą świetlną z reflektorami w kształcie litery C. W bogatszych wersjach są one wyposażone w technologię LED Pure Vision.

Zapraszamy 1 marca o godz. 12:00 na stoisko Renault na targach motoryzacyjnych w Genewie, gdzie Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Grupy Renault oraz Laurens van den Acker, dyrektor ds. projektów przemysłowych, zaprezentują Nowe Renault SCENIC.