Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Ponad 50 prac w konkursie Renault

anthony loZakończyło się przyjmowanie zgłoszeń w konkursie RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. W trwającym zaledwie 4 tygodnie konkursie nadesłano aż 53 prace. Spośród nadesłanych projektów jury wybierze czterech finalistów. W dniach 15-29 czerwca internauci będą mogli wybrać swojego faworyta w głosowaniu na „dziką kartę” i pomóc w wyborze piątego finalisty. Najwięcej zgłoszeń nadesłano z województw mazowieckiego i dolnośląskiego. Ogłoszenie trzech laureatów nastąpi 7 września podczas Wawa Design Festiwal, w Soho Factory w Warszawie. W ramach projektu Renault. Passion for Design & Innovation odbędzie się także wystawa oraz warsztaty car designu, które poprowadzi Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault. Szczegółowe informacje na renaultpassion.pl.

Prace nadesłane do konkursu są bardzo różnorodne i przedstawiają ciekawe rozwiązania, jakie można zastosować w samochodzie autonomicznym. Wiele projektów wyróżnia się bardzo wysokim poziomem, dlatego jury stoi przed trudnym zadaniem, aby wybrać te najlepsze – powiedziała Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Polska.

Konkurs
Pierwszy etap konkursu zakończył się wynikiem ponad 53 przysłanych projektów. Najwięcej zgłoszeń nadesłano z województw mazowieckiego i dolnośląskiego. Teraz jurorzy wybiorą czterech finalistów, których prace okażą się ich zdaniem najlepsze. Między 15 a 29 czerwca decyzja o wyborze piątego finalisty będzie w rękach internautów, którzy za pomocą głosów oddanych na swojego faworyta wyłonią zwycięzcę „dzikiej karty” i tym samym piątego, ostatniego finalistę konkursu. Uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się 7 września w Soho Factory w Warszawie, w ramach Wawa Design Festiwal. Do wygrania są nagrody pieniężne oraz jazdy samochodami Renault.

Wystawa car designu
W ramach Renault. Passion for Design & Innovation odbędzie się pierwsza w Polsce wystawa na temat car designu. Zwiedzający na przykładzie modeli Renault poznają koncepcję strategii designu Renault oraz zobaczą jak wygląda sam proces projektowania samochodu – od pierwszej kreski do produktu finalnego. Widzowie będą mogli oglądać także makietę modelu Renault Megane wykonaną z gliny przez projektantów Renault oraz podziwiać spektakularny concept-car Renault DeZir.

Warsztaty z Anthonym Lo
Na projekt Renault. Passion for Design & Innovation składają się także warsztaty car designu, które poprowadzi Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault. Odbędą się one 7 września w Soho Factory na terenie wystawy Renault. Passion for Design & Innovation i będą skierowane przede wszystkim do młodych projektantów, studentów architektury, grafiki i innych kierunków związanych z designem.

Więcej o konkursie Renault. Passion for Design & Innovation na stronie renaultpassion.pl.