Aktualności

Ponad 130 tysięcy samochodów dostarczonych na rynki zagraniczne

Tylko w październiku, eksport modeli OMODA osiągnął 12 842 sztuki. Dzięki temu, łączna sprzedaż na rynki zagraniczne w tym roku przekroczyła już 130 tysięcy egzemplarzy. Auto w Europie jest już sprzedawane w Hiszpanii i za chwile trafi do pierwszych klientów we Włoszech. Do sprzedaży w Polsce samochód ma trafić na początku przyszłego roku.
Obecnie OMODA 5 jest dostępna na 14 rynkach na całym świecie. Samochód ma zachęcać przede wszystkim atrakcyjną ceną oraz bogatszym wyposażeniem standardowym niż konkurencja. Dzięki temu, OMODA 5 przekroczyła 130 tysięcy łącznych sprzedaży na rynkach zagranicznych w 2023 roku. Eksport w październiku osiągnął 12 842 egzemplarzy i utrzymał się na zbliżonym poziomie do poprzednich miesięcy.

Październik pod hasłem spotkań

Na początku miesiąca OMODA gościła na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, który po raz pierwszy w historii odbył się w Katarze. Zaprezentowano tam model elektryczny, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

Od 15 do 18 października OMODA była gospodarzem międzynarodowego spotkania w Wuhu, w którym uczestniczyli przedstawiciele ponad 30 krajów. Podczas „2023 OMODA International User Ecosystem Co-creation Conference” odbyły się jazdy testowe modelami spalinowymi i elektrycznymi oraz wystawy i pokazy nowych technologii, które marka wykorzystuje w swoich samochodach. Zaprezentowano m.in. technologię autonomicznej jazdy, nową platformę pod modele hybrydowe (PHEV) oraz integrację infotainment z ChatemGPT, który ma ułatwić obsługę modeli OMODA w przyszłości.

OMODA ponownie doceniona

Wcześniej OMODA 5 zdobyła wyróżnienie dla „Najlepszego SUV-a w jazdach próbnych” podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2023 w Indonezji, która jest przyznawana przez Indonezyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (GAIKINDO). Teraz model został doceniony w Malezji, gdzie otrzymał nagrodę „Najlepszego Crossovera/SUV-a średniej wielkości” podczas Star CarSifu Editors’ Choice Awards w Kuala Lumpur.