Aktualności

Ponad 1000 zamówień w Polsce na nową Toyotę Avensis

Avensis_TS_08Nowa Toyota Avensis cieszy się w Polsce olbrzymim powodzeniem wśród klientów. Model zadebiutował w salonach Toyoty w czerwcu br., a obecnie Polacy zamówili już ponad 1000 egzemplarzy. O sukcesie rynkowym Avensisa decyduje m.in. optymalnie dobrany cennik i specyfikacja, trafiające w potrzeby i oczekiwania polskich klientów.

Dni otwarte nowego Avensisa miały miejsce w dniach 20-21 czerwca i był to zarazem pierwszy moment, kiedy model został zaprezentowany we wszystkich salonach Toyoty w Polsce. Wcześniej organizowane były jednodniowe pokazy specjalne oraz polska premiera podczas Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu.

Avensis wyróżnia się w swoim segmencie ponadprzeciętnym wyposażeniem. Docenili to polscy klienci, którzy w miażdżącej większości wybierają bogate wersje modelu, dostrzegając ich przewagę cenową nad porównywalnie wyposażonymi pojazdami innych producentów. Aż 25% spośród 1000 zamówionych w Polsce Avensisów to najbogatsza wersja Prestige, a niemal 70% to wersja Premium z dodatkowymi pakietami wyposażenia.

Oznacza to, że 9 na 10 Avensisów wybieranych w Polsce jest wyposażona m.in. w komplet systemów bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense (system Pre-Collision z funkcją automatycznego hamowania, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, układ rozpoznawania znaków i automatyczne światła drogowe), światła główne w technologii LED, 8-calowy wyświetlacz multimedialny, skórzane fotele z podgrzewaniem, system bez-kluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu czy dwustrefową klimatyzację automatyczną.

Największym powodzeniem cieszą się w Polsce dwa silniki: benzynowy 1.8 Valvematic oraz nowa jednostka wysokoprężna 2.0 D-4D o mocy 143 KM. Aż 40% klientów, wybierających wersje benzynowe Avensisa, decyduje się na automatyczną, bezstopniową przekładnię Multidrive S.