Aktualności

Pierwszy taki SEAT – czy Leon ST CUPRA zmieni rynek rodzinnych kombi?

Wszechstronność niejedno ma imię. W rodzinie SEAT-a pojemność i rodzinny charakter w unikalny sposób łączą się z potężną mocą i sportowymi osiągami. Nowy SEAT Leon ST CUPRA prezentuje nieznany dotąd wymiar rodzinnego kombi. To jeszcze więcej przestrzeni i jeszcze więcej mocy.

Czy decydując się na rodzinny samochód trzeba rezygnować ze sportowych emocji? SEAT udowadnia, że tak nie jest. Łącząc wydajność i użyteczność w wyjątkowy dla siebie sposób, marka odsłania nowe możliwości w świecie rodzinnych kombi.

Prezentując nowego Leona ST CUPRA, SEAT daje pokaz sportowego potencjału samochodów i przesuwa granicę ich praktyczności. Każdy detal tego auta świadczy o jego dynamicznej naturze, z potężnym silnikiem na czele, jednocześnie zachowując komfort oraz praktyczność unikalną dla tego modelu. To siła, która współgra z codzienną funkcjonalnością.

„Nowy Leon ST CUPRA jest doskonałym uzupełnieniem naszej gamy modelowej. W wyrafinowany sposób łączy wydajność i dynamikę z komfortem na długich trasach, co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowy. Leon ST CUPRA pokazuje wartości marki SEAT od najlepszej strony. Jesteśmy dumni z doskonałej technologii i jakości, którą wnosi do segmentu” – mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT.

Leon CUPRA po raz pierwszy w historii dostępny jest w wersji ST. To pierwsze takie kombi z hiszpańskim logo. Tak jak w przypadku hot-hatcha, pod jego maską bije serce prawdziwego sportowca. Silnik 2.0 TFSI, dostępny w dwóch wariantach mocy 265 KM lub 280 KM, rozpędza to auto do pierwszej „setki” w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna w obydwu przypadkach wynosi 250 km/h, a maksymalny moment obrotowy – 350 Nm. To wyniki rodem z torów wyścigowych.

Emocjonujący design, doskonała jakość i przestrzeń to kolejne punkty, które sprawiają, że Leon ST CUPRA jest wyjątkowy. Ten samochód zachował ostre linie nadwozia i bagażnik o pojemności 587 l z możliwością powiększenia do 1 470 l, dzięki czemu wywiąże się z każdego rodzinnego zadania. Podczas wypadu na narty, w pracy, na rodzinnych zakupach, a nawet na torze – Leon ST CUPRA odnajdzie się wszędzie.

W parze z potężną mocą i rodzinnym wnętrzem idzie również pełna przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo. Sportowe kombi posiada m.in. adaptacyjne zawieszenie DCC, które w kilka milisekund dostosowuje podwozie do warunków na drodze, a także progresywny układ kierowniczy poprawiający zwinność auta. Dodatkowo, CUPRA Drive Profil pozwala na wybór pomiędzy trybami Comfort, Sport i CUPRA – ten ostatni zaostrza zachowanie samochodu i budzi drzemiącą w nim siłę.

Do charakteru tego auta doskonale pasują 18- lub 19-calowe felgi czy przednie i tylne światła LED. By jeszcze bardziej podkreślić drapieżność Leona ST CUPRA można wzbogacić go o jeden z pakietów: WHITE LINE, BLACK LINE lub ORANGE LINE. Akcenty w eleganckiej czerni, czystej bieli lub pełnej energii pomarańczy sprawią, że to auto będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. Leon ST CUPRA to sposób na intensywne wrażenia – to więcej z życia dla całej rodziny.