Aktualności

Pierwszy produkcyjny egzemplarz nowej Acury NSX już sprzedany

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????W ubiegłym tygodniu pierwszy produkcyjny egzemplarz nowej Acury NSX został sprzedany na aukcji w Stanach Zjednoczonych za 1,2 miliona dolarów (842 500 funtów), czyli kwotę prawie dziesięciokrotnie wyższą od ceny katalogowej.

Samochód z numerem VIN 001 został wylicytowany przez Ricka Hendricka, właściciela zespołu Hendrick Motorsports NASCAR, a cały dochód ze sprzedaży zasilił konto organizacji charytatywnych niosących pomoc dzieciom – Paediatric Brain Tumour Foundation (Karolina Północna) i Camp Southern Ground (Georgia).

Aukcja BarrettJackson Scottsdale 2016, na której wylicytowano Acurę NSX za ponad 1 milion dolarów, odbyła się w piątek 29 stycznia. To najwyższa cena, jaką ten organizator uzyskał w aukcji charytatywnej za samochód z numerem VIN 001 w swojej czterdziestopięcioletniej historii. Rick Hendrick, znany kolekcjoner pierwszych edycji samochodów sportowych, doda specjalny model NSX do swoich zbiorów muzealnych w Charlotte w Karolinie Północnej.

Ceny nowej Acury NSX rozpoczynają się w Stanach Zjednoczonych od 157 800 dolarów (110 000 funtów), a klienci z USA będą mogli składać pierwsze zamówienia na ten model od 25 lutego 2016 roku. W tym dniu zostanie również uruchomiony konfigurator internetowy, dzięki któremu potencjalni nabywcy będą mogli lepiej poznać supersamochód z silnikiem o mocy 573 KM i układem hybrydowym twin-turbo.

Acura NSX nowej generacji została stworzona w celu zaoferowania kierowcy „nowych doświadczeń wynikających z jazdy w sportowym stylu”, przez co model ten zmienia dotychczasowy wizerunek konwencjonalnego supersamochodu w sposób, w jaki ćwierć wieku temu uczynił to jego poprzednik. Najnowszy NSX został wyposażony w system hybrydowy z trzema silnikami elektrycznymi, podwójne doładowany silnik V6 oraz 9-biegową, dwusprzęgłową przekładnię automatyczną (DTC). Uzupełnieniem całości jest nadwozie wykonane z wielu różnych materiałów i tworzone w innowacyjnym procesie produkcyjnym.

Acura NSX została opracowana, jako „supersamochód spełniający potrzeby kierowcy”, oferując intuicyjne i błyskawiczne reakcje na jego polecenia dzięki zaawansowanemu hybrydowemu układowi napędowemu, a także nowatorskiemu projektowi nadwozia i podwozia.

Model NSX trafi do Europy jeszcze w tym roku i będzie sprzedawany pod marką Honda.