Wyścigi samochodowe

Pierwszy Polak w GP3

unnamedAleksander Bosak jako pierwszy Polak w historii motosportu wystartuje w serii wyścigowej GP3. Reprezentować będzie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów wyścigowych – Arden International. Starty w tej mocnej juniorskiej serii to duży krok w karierze młodego kierowcy.

GP3 to seria wyścigowa stworzona dla przyszłych zawodników Formuły 1. Jej celem jest rozwijanie umiejętności i talentu młodych kierowców. Dla Aleksandra Bosaka starty w tej serii stworzą możliwości doskonalenia umiejętności i awansu do wyższych serii wyścigowych, zwłaszcza, że do królewskiej kategorii trafiło już pięciu kierowców tej juniorskiej serii: Esteban Gutiérrez, Jean-Éric Vergne, Valtteri Bottas, Daniil Kvyat i Carlos Sainz Jr.

Polak, który doświadczenie zdobywał ścigając się między innymi w Formule Renault 2.0 reprezentować będzie barwy założonego w 1997 roku przez Christiana Hornera zespołu Arden International. To jeden z najbardziej utytułowanych teamów wyścigowych startujących w seriach GP3 i GP2. W barwach zespołu jeździli między innymi Heikki Kovalainen, Bruno Senna, Sebastien Buemi, Carlos Sainz Jr i Danill Kvyat. „Jesteśmy zadowoleni, że Alex dołączył do zespołu i wystartuje w GP3. Zaliczył on kilka sezonów wyścigowych na torach w całej Europie, ma więc wystarczające doświadczenie, by odnieść sukces w mistrzostwach w tym roku” – powiedział szef zespołu Garry Horner.

Reprezentowany przez Business Sport Solutions polski kierowca wyścigowy nie ukrywa zadowolenia: „Bardzo się cieszę z podjęcia współpracy z utytułowanym brytyjskim zespołem Arden International i możliwości startów w prestiżowej GP3. Praca z najlepszymi to duże wyzwanie i z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig w Hiszpanii”.

Wyścigi serii GP3 rozpoczynają się 10 maja w Barcelonie podczas Grand Prix Formuły 1 w Hiszpanii. Łącznie w sezonie 2015 odbędzie się 9 podwójnych rund tej serii, czyli aż 18 startów, wszystkie jako wyścigi towarzyszące Formule 1. Oficjalne testy serii rozpoczną się już 18 marca w Estoril, w Portugalii. Młodzi kierowcy serii GP3 będą ścigać się jednakowymi bolidami Dallara napędzanymi sześciocylindrowym silnikiem o mocy 400KM.