Aktualności

OMODA 5: dobrze wyposażona już w standardzie

OMODA 5 pokazuje, czym chce przekonać do siebie polskich kierowców. Samochód wyróżnia się wyjątkowo dobrze wyposażoną wersją standardową, przewyższającą to, co zazwyczaj oferuje konkurencja. Podstawowe wyposażenie to m.in. podgrzewane fotele i kierownica, adaptacyjny tempomat, kamera 360-stopni, elektryczna pokrywa bagażnika i inteligentny asystent głosowy – a to jeszcze nie wszystko.

Już pierwszy kontakt kierowcy z wnętrzem samochodu może budzić miłe zaskoczenie. Materiały wykończeniowe są miękkie i przyjemne w dotyku, a kierowcę i pasażerów przywita pokaz oświetlenia ambientowego i charakterystyczny dźwięk z głośników SONY. Kolor oświetlenia zmienia się w zależności od wybranego trybu jazdy. Standardowo jest ono niebieskie, a w trybie sportowym czerwone. Można również zmienić je ręcznie w ustawieniach samochodu.

OMODA 5 jest wyposażona w system bezkluczykowy, indukcyjną ładowarkę oraz podgrzewane fotele z przodu. Zaraz za podgrzewaną kierownicą umieszczony jest 10,25-calowy wyświetlacz sterowany przyciskami na kierownicy, a na środku deski rozdzielczej drugi 10,25-calowy dotykowy system informacyjno-rozrywkowy kompatybilny ze smartfonami Apple i Android.

Samochód wyposażony jest w system sterowania głosowego, który działa w języku polskim, umożliwiając użytkownikom wydawanie poleceń takich jak „otwórz szyberdach” lub „włącz klimatyzację”. Nie zabrakło praktycznych rozwiązań, takich jak miejsce do bezprzewodowego ładowania telefonu, liczne porty USB i różne schowki, w tym pod konsolą i na rękawiczki. W przestronnym środkowym podłokietniku znajduje się również nawiew klimatyzacji.

Wygodę podróży podkreślają fotele z ekoskóry, które dodatkowo są podgrzewane i wentylowane. Miejsca kierowcy i pasażera z przodu są regulowane elektrycznie, a samochód jest wyposażony w dwustrefową automatyczną klimatyzację.

Swoboda i bezpieczeństwo w jednym

Pod względem praktyczności OMODA 5 oferuje przestronny bagażnik o pojemności 360 litrów, który jest standardowo wyposażony w elektrycznie sterowaną tylną klapę. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika wzrasta do 1075 litrów, uzupełniona o schowek pod podłogą i gniazdo 12V.

OMODA 5 mocno stawia na bezpieczeństwo, co podkreśla pięć gwiazdek w teście Euro NCAP. W samochodzie zastosowano różne systemy bezpieczeństwa, w tym autonomiczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, monitor martwego pola w lusterkach bocznych, przednie i tylne czujniki parkowania, kamerę 360 stopni i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu.