Aktualności

Nowy Fiat Dobló Cargo zdobył tytuł „Light Van of the Year”

150202_Fiat-Professional_Nuovo-doblo-cargo_38Jury prestiżowego konkursu „What Van? Awards 2016″, uznało nowego Fiata Dobló za najlepszy samochód w kategorii „Light Van of the Year” (Lekki Van Roku). Jest to konkurs ogłaszany przez największy brytyjski magazyn specjalizujący się w poradach na temat zakupu i sprzedaży lekkich samochodów dostawczych.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Londynie, komisja „What Van?”, składająca się ze specjalistów o wieloletnim doświadczeniem w branży, ogłosiła zwycięstwo nowego samochodu Fiat Professional, wprowadzonego na rynek w lutym tego roku, podkreślając jego niebywałe zalety, w tym doskonałą dynamikę jazdy oraz komfort, ładowność i najlepszą w segmencie pojemność użytkową oraz bezdyskusyjną solidność, mocną konstrukcję i szeroką gamę.

Czwarta generacja nowego Dobló Cargo potwierdza niezwykłe zalety dotychczasowego modelu, wprowadzonego na rynek w 2000 roku i sprzedanego w ilości ponad 1,4 miliona sztuk, który na przestrzeni lat wygrał już cztery razy nagrodę przyznawaną przez jury „What Van?”. Teraz kolej na nowy samochód Fiat Professional, który pojawia się w całkowicie nowej odsłonie, z szeregiem ulepszeń technicznych i funkcjonalnych, które zapewniają maksymalne osiągi oraz optymalne prowadzenie i komfort jazdy, a to przede wszystkim dzięki niezależnemu zawieszeniu tylnej osi z dwuwahaczowym zawieszeniem typu Bi-link (element niespotykany w tym segmencie samochodów).

Dzięki ładowności wynoszącej do 1 tony oraz pojemności ładunkowej do 5,4 m3, nowy Dobló Cargo ma niesamowite możliwości transportowe zarówno, jeśli chodzi o masę ładunku, jak i jego wymiary, dzięki czemu jest doskonały pod każdym względem do wykorzystywania w działalności handlowej. Poza tym, oferuje gamę silników gwarantujących niskie spalanie i koszty obsługi, szeroki wybór wersji od furgonów po pojazdy specjalistyczne i platformy do zabudowy przeznaczone do adaptacji pod konkretne zastosowanie. Słowem, każda firma może znaleźć odpowiednią dla siebie wersję zarówno, gdy chce poszerzyć swoją flotę, jak i ją odnowić.

W zależności od rynku sprzedaży, gama składa się z czterech wersji nadwozia (Cargo, Kombi, Work-up (wersja z fabryczną skrzynią ładunkową) i Platforma do zabudowy), 2 wariantów wysokości i 2 długości rozstawu osi. Do wyboru jest pięć silników turbodiesel: 1.3 MultiJet II (75 i 90 KM), 1.6 Multijet II 105 KM, 1.6 Multijet II o mocy 90 KM ze zrobotyzowaną skrzynią biegów i 2.0 Multijet II o mocy 135 KM oraz trzy silniki benzynowe: 1.4 o mocy 95 KM, 1.4 TurboJet o mocy 120 KM i 1.4 TurboJet o mocy 120 KM (benzyna/metan). Ponadto, gama poszerza się o nową wersję „EcoJet” dostępną dla silników 1.3 Multijet II o mocy 90 KM i 1.6 Multijet II o mocy 105 KM, która łączy niskie koszty obsługi z niskim spalaniem (niższe nawet o 15%).

Nowy Fiat Dobló oferowany w ponad 80 krajach całego świata, w tym w Ameryce Północnej, w której sprzedawany jest, jako Promaster City pod marką RAM, jest produkowany w zakładzie Tofaş w Bursie, w jednym z najlepszych zakładów na świecie, o czym świadczy przyznanie mu poziomu Złotego Medalu wg światowej klasyfikacji World Class Manufacturing.