Aktualności

Nowości Forda w Genewie

Ford Focus RS
Ford Focus RS

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, firma Ford Motor Company prezentuje najbardziej zaawansowaną technicznie gamę modeli o wysokich osiągach, w tym nowego Forda Focusa RS, który świętuje swoją publiczną premierę oraz debiutujący w Europie supersamochód Ford GT.

Te ekscytujące auta dołączą do prezentowanych na stoisku modeli Ford Focus ST – z oferowanym po raz pierwszy w historii silnikiem diesla – Ford Fiesta ST oraz Ford Mustang.

„Gama samochodów Ford Performance prezentowanych w Genewie obejmuje zarówno kompaktowego hatchbacka, jak i supersamochód, co w połączeniu z dwunastoma nowymi modelami o wysokich osiągach, które pojawią się w sprzedaży do 2020 roku oznacza wejście w niezwykle ekscytujący okres dla wszystkich entuzjastów sportowej jazdy,” powiedział Jim Farley, prezes Ford of Europe, Middle East and Africa. „W Fordzie jesteśmy całkowicie oddani osiągom, a naszą misją jest oferowanie tych osiągów możliwie największej liczbie klientów.”

„Ford prezentuje również nowe, ekscytujące produkty, jak nowego SUV-a Ford Edge, a także nową ofertę usług ekskluzywnej linii produktowej Vignale, dzięki którym umocnimy nasz wizerunek,” dodał Farley.

Ford Focus RS trzeciej generacji oferuje system napędu na cztery koła Ford Performance All-Wheel-Drive i jest pierwszym modelem RS wyposażonym w możliwość zmiany trybów jazdy (Drive Mode) – w tym pierwszy w branży tryb Drift oraz funkcję Launch Control. Z kolei nowy Ford GT wyznacza nowe standardy w zakresie osiągów, oferując lekką i aerodynamiczną konstrukcję oraz silnik EcoBoost.

Oba modele zostały opracowane przez team o nazwie Ford Performance, stworzony z połączenia światowych zespołów Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing. Ford Performance będzie pełnił funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego, w którym będą powstawać unikatowe samochody sportowe, jak również podzespoły i akcesoria. Zespół będzie wprowadzał innowacje i nowoczesne technologie, które znajdą się też w innych produktach firmy Ford. Ponadto, do roku 2020 zespół wprowadzi na światowe rynki ponad 12 nowych modeli o wysokich osiągach, wzbogacając tym samym sportowe dziedzictwo Forda.

Na stoisku Forda w Genewie znajdą się również dwa nowe samochody Forda z silnikami EcoBoost przeznaczone do uczestnictwa w zmaganiach sportowych. Ford Fiesta R2 z silnikiem EcoBoost, zbudowany na bazie drogowej wersji Forda Fiesty, będzie pierwszym modelem z silnikiem o pojemności 1 litra homologowanym przez FIA w swojej klasie. Z kolei nowa, jednomiejscowa wyścigówka serii Formuła MSA powstała w wyniku ewolucji odnoszącego duże sukcesy modelu Formuły Ford.