Aktualności

Nowa ŠKODA Fabia Combi zjechała z taśmy

W fabryce w Mladá Boleslav rozpoczęła się seryjna produkcja nowej ŠKODY Fabia Combi, która pojawi się na pierwszych rynkach w styczniu 2015 roku.

Przed nowym modelem stoi duże wyzwanie: zastępuje najlepiej sprzedające się kombi swojego segmentu. Zbudowana zupełnie od nowa trzecia generacja Fabii raz jeszcze wyznacza nowe standardy swojej klasy w zakresie przestronności, funkcjonalności i niskich kosztów eksploatacji. Tym razem jednak jej design jest bardziej ekspresyjny i emocjonujący niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodatkowo nowy model wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinach bezpieczeństwa, komfortu i multimediów, które zarezerwowane były do tej pory dla droższych samochodów wyższych klas. We wnętrzu można np. znaleźć radia z kolorowymi ekranami dotykowymi oraz funkcję MirrorLink™, która obsługuje smartfon poprzez odzwierciedlenie jego ekranu na 6,5-calowym, kolorowym wyświetlaczu.

„Rozpoczęcie produkcji nowej ŠKODY Fabia Combi to kluczowy element naszej zakrojonej na szeroką skalę ofensywy modelowej” – tłumaczy Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za produkcję i logistykę. „Jako najlepiej sprzedający się model w swoim segmencie, Fabia Combi to jeden z głównych filarów strategii rozwojowej marki. Ze swoimi nowymi, fenomenalnymi właściwościami model ten ma wszystko, by przekonać do siebie i do naszej marki nowych odbiorców.”

Nowa ŠKODA Fabia Combi wchodzi do produkcji zaledwie parę tygodni po debiucie nowej generacji Fabii hatchback. Producent podjął rozbudowane działania adaptacyjne i modernizacyjne swoich zakładów produkcyjnych w Mladá Boleslav, mające na celu przygotowanie do seryjnego wytwarzania nowej odsłony Fabii. Operacja ta objęła wybudowanie nowego, ultranowoczesnego obiektu do konfiguracji systemów wspomagających bezpieczeństwo jazdy oraz odnowienie części wyposażenia lakierni.

Pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych, nowa ŠKODA Fabia Combi oferuje niezrównaną przestrzeń dla pięciu osób i ich bagażu. Co jest już tradycją dla czeskiej marki, bagażnik oferuje największą pojemność w swojej klasie: wynosi ona 530 litrów (1 395 litrów po złożeniu oparć kanapy). Trzecia generacja Fabii jest bardziej praktyczna niż kiedykolwiek, dysponując aż 17 przemyślanymi rozwiązaniami, spośród których dziesięć jest oferowanych w wersji kombi po raz pierwszy.

Stylistyka nowego modelu kompaktowego ŠKODY jest zdecydowanie bardziej emocjonująca. Tak jak i hatchback, nowa ŠKODA Fabia Combi odznacza się nowoczesnym, wyrazistym językiem stylistycznym, dynamicznymi proporcjami i designerskimi detalami zaczerpniętymi z imponującego modelu pokazowego ŠKODA VisionC. Precyzyjne linie i ostre krawędzie podkreślają najwyższą jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Krystaliczne formy i zachwycająca gra światła i cienia potwierdzają pewny siebie charakter modelu. Zupełnie nowy wygląd nadano także wnętrzu, które oferuje szeroki wybór możliwości indywidualizacji.

Dealerzy w Polsce przyjmują już zamówienia na Nową Fabię w obu wersjach nadwozia. Samochód dostępny jest w atrakcyjnej limitowanej ofercie premierowej – pierwsi Klienci mogą otrzymać za 1 zł:

– pakiet przeglądów na 4 lata (do 60 000 km) oraz pakiet pogwarancyjny na 2 lata (do 60 000 km)
lub alternatywnie
– instalację LPG firmy Landi Renzo dla silnika 1.0 MPI (dostępna od lutego 2015).

Od momentu debiutu w roku 2000, ŠKODA Fabia Combi pozostaje ważnym elementem gamy modelowej ŠKODY. Do końca listopada bieżącego roku sprzedano ponad 1,1 miliona egzemplarzy tego modelu na całym świecie, co czyni go najlepiej sprzedającym się kombi tej wielkości.