Aktualności

Nowa Honda Jazz

???????????????Nowa Honda Jazz 2015, będąca trzecią generacją popularnego hatchbacka segmentu B, oferuje nabywcom przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz nowoczesne rozwiązania techniczne.

Nowa Honda Jazz bazuje na doskonałej reputacji swojego poprzednika. Ten globalny model, dostępny na niektórych rynkach pod nazwą „Fit”, sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy od czasu prezentacji pierwszej generacji w 2001 roku. Obecnie Honda Jazz jest produkowana w siedmiu krajach. Nowy model zachowuje klasyczną sylwetkę protoplasty, przy czym wyróżnia się nowoczesną stylistyką nadwozia, podkreśloną przez masywny przód oraz wyraźnie zaznaczone linie boczne.

Nowa Honda Jazz jest o 95 mm dłuższa od poprzednika, a jej rozstaw osi zwiększył się o 30 mm. Zastosowanie nowej płyty podłogowej pozwoliło również na zwiększenie rozmiarów wnętrza.

Nowy model powstał w oparciu o zasadę „maksimum człowieka, minimum maszyny”, w związku z czym projekt Hondy Jazz 2015 udostępnia więcej przestrzeni pasażerom, przy jednoczesnym zminimalizowaniu miejsca zajmowanego przez poszczególne podzespoły auta. Czterometrowa Honda Jazz została wyposażona w centralnie umieszczony zbiornik paliwa, co pozwala na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań aranżacyjnych. Z kolei system składania siedzeń Magic Seats zapewnia wiele możliwości konfiguracji foteli w celu uzyskania optymalnych warunków do przewozu pasażerów i bagaży.

Oprócz tego, nabywcy docenią zaawansowane układy bezpieczeństwa, rozbudowane systemy informacyjno-rozrywkowe oraz bardzo pozytywne wrażenia z dynamicznej, a zarazem oszczędnej jazdy. We wnętrzu znajdziemy miękkie w dotyku materiały oraz przemyślane rozwiązania stylistyczne. W konsoli centralnej znalazł się również nowy system multimedialny Honda Connect, korzystający z siedmiocalowego ekranu dotykowego (w zależności od wersji).

Honda Jazz 2015 jest wyposażona w nowy, mocny i oszczędny silnik benzynowy 1,3 litra i-VTEC z serii Earth Dreams Technology. Bardzo dobre właściwości jezdne i doskonałe prowadzenie to zasługa zastosowania nowego, sztywniejszego i lżejszego podwozia oraz zawieszenia zestrojonego pod kątem europejskich dróg.

Nowa Honda Jazz będzie oferowana w trzech wersjach wyposażeniowych i wejdzie do sprzedaży w Europie w drugiej połowie 2015 roku.