Aktualności

Nissan prezentuje samochód koncepcyjny Nissan Hyper Punk

Nissan zaprezentował model Hyper Punk – czwarty z serii zaawansowanych elektrycznych samochodów koncepcyjnych i drugi, który zostanie fizycznie pokazany podczas Japan Mobility Show w dniu 25 października. Nissan Hyper Punk, opakowany w funkcjonalne i stylowe nadwozie, jest w 100% elektrycznym kompaktowym crossoverem stworzonym dla twórców treści, influencerów, artystów i wszystkich tych, którzy stawiają na styl i innowacyjność.

Nissan Hyper Punk – crossover nowej generacji, oferujący płynne połączenie między tym, co wirtualne i fizyczne oraz między światem wewnętrznym i zewnętrznym – inspiruje do wyrażania siebie w każdej z tych przestrzeni. System V2X (vehicle-to-everything) zastosowany w tym modelu koncepcyjnym gwarantuje użytkownikom możliwość doładowywania swoich urządzeń zawsze i wszędzie, jak również współdzielenia energii pojazdu ze współpracownikami czy podczas wydarzeń dla lokalnych społeczności.

Stylizowane na origami elementy wyposażenia kabiny pojazdu odzwierciedlają japoński design i tworzą wnętrze, w którym świat cyfrowy łączy się ze sztuką. Przykładowo: kamery pokładowe mogą nagrywać krajobrazy dookoła samochodu i przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji przetwarzać uzyskane obrazy na scenerię w stylu mangi lub na wzory graficzne odpowiadające preferencjom właściciela samochodu. Obrazy mogą być następnie wyświetlane na trzech ekranach rozmieszczonych wokół kierowcy, tworząc przestrzeń, w której rzeczywistość przenika się z metawersem.

Wnętrze, zaprojektowane jako mobilne studio kreatywne, zapewnia stały dostęp do internetu i może łączyć się z urządzeniami i sprzętem wykorzystywanym do tworzenia treści przez pasażerów, umożliwiając użytkownikom dostęp do informacji lub pracę twórczą podczas jazdy. Dzięki sztucznej inteligencji i bioczujnikom w zagłówkach Nissan Hyper Punk może wykrywać nastrój kierowcy i automatycznie dobierać odpowiednią muzykę i oświetlenie w celu zwiększenia energii i kreatywności kierowcy.

Nissan Hyper Punk wyróżnia się z tłumu dzięki oryginalnej bryle nadwozia zdefiniowanej przez wielopłaszczyznowe i wielokątne powierzchnie, a także za sprawą różnych odcieni srebrnej farby, które zmieniają się w zależności od kąta patrzenia i źródła światła. Doskonałe właściwości aerodynamiczne konstrukcji i jej odważny, mocny styl, który przeciwstawia się minimalizmowi, są odzwierciedleniem pragnienia użytkownika do wyrażenia siebie i przełamania konwencji, a także wyrazem progresywnego podejścia Nissana we wprowadzaniu nowych technologii i projektów.

Wyjątkowo stabilna konstrukcja z niewielkimi zwisami i dużymi, 23-calowymi kołami jest niezwykle wszechstronna, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do jazdy miejskiej, jak i terenowej. Reflektory, tylne lampy oraz charakterystyczna sygnatura świetlna z tyłu uwydatniają wielokątne kształty i są zintegrowane z powierzchnią nadwozia, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego pojazdu.

Do 25 października, czyli dnia rozpoczęcia salonu Japan Mobility Show, w Shinjuku – dzielnicy Tokio – cyfrowy billboard 3D Cross Shinjuku Vision będzie prezentował cztery elektryczne samochody koncepcyjne Nissana: Hyper Urban, Hyper Adventure, Hyper Tourer oraz Hyper Punk.

Ponadto, od 25 października samochody koncepcyjne będą dostępne w grze internetowej Fortnite* pod nazwą „Electrify the World”. Będzie to okazja do dalszego odkrywania tych wyjątkowych modeli.

*Zarejestrowany znak towarowy Epic Games