Aktualności

Volvo Cars ułatwia życie właścicielom aut elektrycznych

Volvo Cars rozszerza ofertę dostępu do ogólnodostępnych ładowarek. Już niebawem europejscy kierowcy aut elektrycznych zyskają dostęp do nowych i wygodnych funkcji za pośrednictwem aplikacji Volvo Cars. Dostęp do ładowarek i płatność za naładowanie auta ma być dużo prostsze niż dotychczas.

Od dzisiaj, czyli od 16 października 2023 roku Volvo Cars rozpoczyna partnerską współpracę z jednym z największych dostawców usług ładowania, Digital Charging Solutions. Zaktualizowana usługa zostanie udostępniona klientom w Europie do końca listopada – czyli akurat tuż przed okresem wzmożonych wyjazdów świątecznych.

Jednym z największych wyzwań dla kierowców samochodów w pełni elektrycznych był dostęp do niezawodnej i płynnej infrastruktury ładowania publicznego. Wykorzystując platformę Digital Charging Solutions, Volvo upraszcza korzystanie z publicznego szybkiego ładowania i ułatwia do niego dostęp, za pośrednictwem aplikacji Volvo Cars.

Dostęp do większej liczby sieci i więcej publicznych punktów ładowania niż kiedykolwiek wcześniej

Właściciele elektrycznych modeli Volvo będą mieli możliwość skorzystania z bogatej sieci ponad tysiąca różnych operatorów, którą tworzy aż 590 000 publicznych ładowarek pokrywających aż 30 krajów Europy. Dostęp do tej usługi poprzez aplikację będą mieli zarówno właściciele obecnie produkowanych aut elektrycznych (Volvo C40, Volvo XC40 Recharge) oraz modeli, które niebawem debiutują (Volvo EX30 i Volvo EX90).

Co oczywiste, zwiększenie liczby ładowarek o dużym zagęszczeniu, z jednolitym, prostym systemem płatności sprawia, że pokonywanie dalszych tras autem elektrycznym staje się wygodne, jak nigdy dotąd. Ma to szczególne znaczenie podczas podróży między krajami.

Nowe funkcje: płynnie, łatwo, bezstresowo

W Volvo Cars zobowiązujemy się do ciągłego udoskonalania oferty związanej z łatwym dostępem do ładowarek. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W tym celu wprowadzamy szereg nowych funkcji:

Funkcja Plug & Charge: będzie kompatybilna z naszym flagowym w pełni elektrycznym SUV-em, EX90. Ta funkcja upraszcza procedurę ładowania i płacenia za nie podczas korzystania z ogólnodostępnych ładowarek. To eliminuje konieczność skomplikowanych transakcji i zapewnia klientom bezproblemowy dostęp do ładowarek i obsługę płatniczą całego procesu.

Zdalne sterowanie ładowaniem: Klienci mogą teraz zdalnie uruchamiać i kończyć swoje sesje ładowania za pośrednictwem aplikacji Volvo Cars, dając im większą elastyczność i kontrolę nad procesem ładowania.

Fakturowanie miesięczne i konta dla kierowców biznesowych: Nowa funkcjonalność pozwala klientom na utworzenie konta dla kierowcy biznesowego do celów rozliczeń podatkowych i fakturowania firmowego, upraszczając proces dla użytkowników biznesowych.

Oferty abonamentowe: Klienci mogą korzystać z ofert abonamentowych na korzystanie z ogólnodostępnej sieci ładowania, pozwalając im uzyskać preferencyjne ceny na stacjach ładowania o dużej mocy. Oferty te będą się różnić w zależności od rynku, zapewniając klientom jak największą korzyść.

Julia Sandén, kierująca procesami Ładowania w Volvo Cars, powiedziała: Nadal skupiamy się na naszych klientach i rozumieniu ich potrzeb podczas korzystania z w pełni elektrycznych aut Volvo. Możliwość skorzystania z większej liczby publicznych ładowarek niż dotychczas, wszystko za pomocą jednej aplikacji, umożliwia naszym klientom odbywanie większej liczby podróży elektrycznymi samochodami dzięki tym nowym dostępnym udogodnieniom.

Markus Bartenschlager, Dyrektor Handlowy, Digital Charging Solutions GmbH, mówi: Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nowego partnerstwa z tak silnym producentem samochodów i uznawaną marką jak Volvo Cars, które podąża ścieżką stuprocentowej elektryfikacji. W DCS ciągle pracujemy nad ułatwianiem ładowania dla wszystkich i bardzo się cieszymy, że teraz oferujemy tę usługę również klientom Volvo Cars. Do końca roku klienci Volvo Cars w całej Europie skorzystają z naszej stale rosnącej sieci publicznego ładowania. Cieszymy się na owocną i korzystną współpracę.