AktualnościWyścigi samochodowe

Najlepszy sezon w historii VERVA Racing Team

Obecny sezon był dla fanów sportów motorowych w Polsce wyjątkowy. VERVA Racing Team pokonał konkurencję i zdobył mistrzostwo prestiżowej serii Porsche Supercup w klasyfikacji zespołowej. Wynik był możliwy dzięki świetnej postawie całego zespołu, a w szczególności Kuby Giermaziaka, który zdobył tytuł wicemistrza serii.

10 wyjątkowych wyścigów, 50 000 przejechanych kilometrów, 10 000 okrążeń i tysiące polskich kibiców trzymających kciuki za VERVA Racing Team. Tegoroczna edycja Porsche Supercup zapewniła wiele emocji wszystkim fanom motosportu. Kuba Giermaziak trzy razy w tym sezonie stawał na najwyższym stopniu podium, co było tegorocznym rekordem serii. Zawodnik VERVA Racing Team dostarczył ogromnych emocji, tocząc zaciętą walkę ze zwycięzcą tegorocznej edycji Porsche Supercup, Earlem Bamberem.

„To był znakomity sezon Kuby Giermaziaka oraz całej ekipy VERVA Racing Team. Jako sponsor jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego sukcesu. Przykład Kuby pokazuje, że młodzi polscy kierowcy bez kompleksów mogą rywalizować na światowym poziomie w czołowych seriach wyścigowych” – podsumował sezon Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Wyścigi Porsche Supercup, pełne zaciętych pojedynków i odważnych manewrów, ponownie zagościły w polskich domach z początkiem maja. Polscy kibice najbardziej zapamiętają zmagania w Monako, w Austrii i na Węgrzech. Brawurowa jazda Kuby Giermaziaka zapewniła historyczne zwycięstwo na ulicznym torze Monte Carlo. Trzecia runda sezonu, która odbyła się w Austrii, potwierdziła wysoką formę zespołu. Druga wygrana z rzędu zapewniła kierowcy VERVA Racing Team fotel lidera klasyfikacji generalnej Porsche Supercup. Na Węgrzech Kuba był bezkonkurencyjny od samego początku. Nie dał szans żadnych szans rywalom, a polscy kibice  po raz trzeci w tym sezonie mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Podwójna runda wieńcząca sezon odbyła się na początku listopada na torze Circuit of the Americas w USA. Wyścigi w Teksasie zadecydowały o ostatecznych wynikach w klasyfikacji generalnej, w której Kuba zdobył wicemistrzostwo.

„Porsche Supercup to niewiarygodnie trudna seria. Walka w niej jest zazwyczaj bardzo wyrównana, a setne sekundy decydują o kolejności w kwalifikacjach oraz późniejszych  wyścigach. Dlatego też osiągnięte wyniki to ogromny sukces i powód do wielkiej radości. Daliśmy z siebie wszystko, zapewniając polskim kibicom mnóstwo emocji i doskonałych wyników w sezonie 2014.” – powiedział Kuba Giermaziak.

Piąty sezon  w Porsche Supercup zakończył się historycznym sukcesem zespołu VERVA Racing Team. Odbywające się od 1993 roku na torach F1 elitarne wyścigi Porsche w każdym sezonie wzbudzają olbrzymie emocje i gromadzą przed ekranami telewizorów ponad 16 milionów widzów na całym świecie.