Aktualności

Na wiosnę zadebiutuje Renault Austral

Najnowszy SUV marki będzie nazywał się Austral. Austral to nowa oferta marki Renault na rynku kompaktowych SUV-ów, która wyróżnia się nowoczesnymi mobilnymi technologiami i przyjemnością jazdy. Pochodzące od łacińskiego słowa „australis”, Austral jest bardzo powszechnym słowem i występuje w wielu językach europejskich.

Sylvia Dos Santos, która odpowiada za strategię nazw w Dyrekcji Global Marketingu marki Renault, mówi: „Austral kojarzy się z kolorami i ciepłem południowej półkuli. Ta nazwa wprost zaprasza do podróży i świetnie pasuje do SUV-a. Brzmi harmonijnie, jest wyważona i łatwa do wymówienia, bardzo «międzynarodowa»”.

Austral to nowa oferta marki Renault na rynku kompaktowych SUV-ów, która wyróżnia się nowoczesnymi mobilnymi technologiami i przyjemnością jazdy. Austral będzie miał 5 miejsc i całkowitą długość nadwozia 4,51 m. Wraz z nowym modelem Renault kontynuuje ofensywę i ponowny podbój segmentu C, rozpoczęty wprowadzeniem Arkany, a wkrótce także Nowego Mégane E-TECH Elektrycznego.

Austral zastąpi w gamie Kadjara, a jego premiera będzie miała miejsce na wiosnę 2022 roku.