Aktualności

Movano liderem w klasie lekkich samochodów dostawczych

Opel-Movano-264241-mediumDruga generacja Movano wyróżnia się nie tylko wszechstronną funkcjonalnością i nowymi silnikami, ale także najwyższym stopniem niezawodności. W raporcie awaryjności DEKRA z 2015 r. model ten zajął pierwsze miejsce pod względem niezawodności w klasie lekkich samochodów dostawczych. Uzyskując wskaźnik usterkowości 81,6, pozostawił on konkurencyjne modele daleko w tyle.

Oprócz wysokiej niezawodności atutem Opla Movano są także nowoczesne silniki wysokoprężne z zaawansowaną technologią BiTurbo. Wyposażone w nie pojazdy charakteryzują się niewielkim zużyciem paliwa i niską emisją, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. „Zwycięstwo w klasie lekkich samochodów dostawczych w tegorocznej edycji raportu usterkowości DEKRA to kolejny argument na rzecz uniwersalnego Movano” — mówi Steffen Raschig, dyrektor działu pojazdów użytkowych w firmie Opel. „Zwłaszcza w segmencie pojazdów użytkowych niskie koszty przeglądów i napraw oraz jak najrzadsze nieplanowane wizyty w warsztacie to istotny czynnik ekonomiczny dla wszystkich firm — zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach Europy”.

Bogata gama pojazdów użytkowych jest fundamentalną częścią strategii wzrostu DRIVE! 2022 realizowanej przez firmę Opel. Do 2022 roku producent samochodów z Rüsselsheim planuje zwiększyć sprzedaż lekkich pojazdów użytkowych Opel Combo, Vivaro i Movano nawet o 80 procent, do 150 000 sztuk.

DEKRA opracowuje coroczne raporty na temat awaryjności pojazdów używanych na podstawie precyzyjnych ocen pojazdów w dziewięciu klasach i trzech przedziałach, wyznaczonych na podstawie przebiegu w kilometrach. Raport jest oparty na danych z około 15 milionów przeglądów technicznych. DEKRA uwzględnia tylko typowe usterki występujące w samochodach używanych, takie jak korozja układu wydechowego czy luzy w zawieszeniu, co umożliwia dokładną ocenę żywotności i wytrzymałości pojazdów.