Aktualności

Mitsubishi na salonie w Genewie

ex_img_15Po niezwykle intensywnym roku 2015, który przyniósł – między innymi premierę dwóch kluczowych modeli (piąta generacja L200 oraz nowy Outlander w wersji na rok 2016) oraz powrót Mistubishi do sportów motorowych (udział Outlandera PHEV w Baja Portalegre 500), w 2016 roku Mitsubishi Motors Corporation (MMC) nadal planuje wiele uwagi poświęcać swojej współczesnej oraz przyszłej ofercie pojazdów klasy SUV. Dzięki temu na stoisku firmy podczas 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (www.salon-auto.ch) będzie można zobaczyć:

–       model eX-Concept: koncepcyjny samochód, po raz pierwszy zaprezentowany na tokijskim salonie w 2015 roku. eX-Concept zdradza kierunek rozwoju kompaktowych SUV-ów Mitsubishi, które mają się wyróżniać dynamicznym nadwoziem „shooting brake”, nową generacją niezwykle wydajnych, elektrycznych układów napędowych oraz 400-kilometrowym zasięgiem, który będzie pozwalał na komfortowe użytkowanie auta w życiu codziennym.

–       specjalne wersje modeli L200 i ASX: stworzone z myślą o miejskich wyzwaniach, oparte odpowiednio na nowym L200 oraz ASX w wersji na rok 2017, stanowią połączenie typowych zalet SUV-a Mitsubishi z przepiękną koncepcją stylistyczną nadwozia, gdzie unikatowy, jasnoszary lakier zestawiono z jasnopomarańczowymi elementami dekoracyjnymi i czarnymi obręczami kół ze stopu metali lekkich.

–       model ASX w wersji na rok 2017: po listopadowym debiucie w Los Angeles, odświeżony ASX pojawi się w Europie jako kolejny model opracowany zgodnie z wytycznymi nowej stylistyki „Dynamic Shield” (na zdjęciu model w wersji na rynek USA).

Ponadto w 2016 roku podczas salonu w Genewie przewidziano również:

–       rozpoczęcie europejskich uroczystości związanych z obchodami półwiecza elektrycznych technologii napędowych Mitsubishi (pierwsze prace rozwojowo-badawcze zainicjowano w 1966 roku),

–       debiut rynkowy całkowicie odświeżonego modelu Space Star w wersji na rok 2016, zaledwie parę tygodni od jego europejskiej premiery podczas brukselskiego salonu (model dostępny zależnie od rynku zbytu).