Aktualności

MG3 Hybrid+ już po pierwszych jazdach

MG Motor ogłasza wprowadzenie na rynek nowej zaawansowanej technologii Hybrid+, zastosowanej w modelu MG3. Hybrid+, łączącą wyjątkowe osiągi, wydajność i ekscytujące wrażenia z jazdy, jest początkiem nowej ery dla MG na rynku hatchbacków segmentu B. MG3 Hybrid+ już wkrótce będzie dostępny dla klientów w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Gościem specjalnym wydarzenia był kierowca wyścigowy, Ben Collins, znany jako Stig z programów telewizyjnych Top Gear oraz Automaniak.

Pierwsza zaawansowana superhybryda od MG

Podczas oficjalnej premiery MG3 Hybrid+ w Atenach, dziennikarze z regionu Europy Środkowo-Wschodniej mieli okazję po raz pierwszy przetestować samochód w niezwykłej scenerii greckiego wybrzeża.

Całkowicie nowy MG3 to najbardziej zaawansowany technologicznie hybrydowy hatchback segmentu B, wyznaczający nowe standardy w swojej klasie w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaprojektowana z myślą o wydajności, ta zelektryfikowana technologia zapewnia wyjątkowe osiągi, dzięki czemu MG3 Hybrid+ idealnie nadaje się zarówno do szybkich przejażdżek po mieście, jak i dłuższych podróży autostradą. Ponadto MG3 wyróżnia się jako najszybciej przyspieszająca hybryda w segmencie B, zapewniając wyjątkowe wrażenia z jazdy.

„Wejście marki MG Motor do segmentu B, czwartego co do wielkości segmentu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to dla nas ważny kamień milowy. Wprowadzenie na rynek całkowicie nowego MG3 z technologią Hybrid+ stanowi przykład naszego zaangażowania w innowacje jak również zapewnia niezrównane połączenie osiągów i wydajności. MG3 został zaprojektowany, aby ekscytować i zachwycać kierowców, oferując zaawansowaną technologię i charakterystycznego dla marki ducha radości z jazdy.” – powiedział Lin Peng, Dyrektor Generalny SAIC Motor Poland.

Najnowocześniejszy układ napędowy Hybrid+

Technologia układu napędowego MG Hybrid+ zadebiutowała w nowej generacji MG3 i jest pierwszym systemem hybrydowym w gamie modeli MG.  Podstawą nowego systemu jest pięć kluczowych elementów – silnik, skrzynia biegów, akumulator, silnik elektryczny i generator.

Pomimo koncentracji na efektywności, zelektryfikowana technologia gwarantuje doskonałe osiągi. Układ napędowy MG Hybrid+ sprawia, że MG3 jest najszybciej przyspieszającym hybrydowym modelem segmentu B w swojej klasie, z czasem sprintu od 0 do100 km/h w zaledwie 8 sekund. Przyspieszenie do prędkości autostradowej – od 80 do120 km/h  – jest równie imponujące i wynosi 5 sekund. Produkując łączną moc 143 kW, MG3 Hybrid+ osiąga wyniki ekonomiczne na poziomie 64 lpg (4,4 l/100 km) i 100 g/km CO2. Pomaga w tym akumulator o pojemności 1,83 kWh, umożliwiający duży zasięg jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym.

MG3 jest wyposażony w 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 75 kW i silnik elektryczny o mocy 100 kW, a także oddzielny silnik generatora, który umożliwia szeroki wybór trybów pracy układu napędowego. Zapewnia to nie tylko wiodące osiągi w klasie hybrydowego hatchbacka segmentu B, ale także elastyczność działania w różnych środowiskach i warunkach jazdy.

Hybryda MG3 posiada możliwość pracy w następujących trybach jazdy, z których każdy jest automatycznie wybierany przez innowacyjny system Hybrid+:

EV – jazda na zasilaniu wyłącznie elektrycznym tak długo, jak pozwala na to ładowanie.

Szeregowy – silnik jest podłączony do generatora, który zasila silnik elektryczny.

Seria i ładowanie – jazda seryjna oraz doładowywanie akumulatora przy niskim obciążeniu.

Napęd i ładowanie – silnik napędza koła, jednocześnie ładując akumulator przez generator.

Równoległy – zarówno silnik, jak i silnik elektryczny napędzają koła.

Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra w cyklu Atkinsona wytwarza moc 75 kW (102 KM), oferując wyjątkowo wysoką sprawność cieplną na poziomie 41%. W połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM), system zapewnia płynne i dynamiczne dostarczanie mocy w całym zakresie obrotów silnika.Początek formularzaDół formularza

Dzięki zastosowaniu silnika o większej mocy, znaczna część jazdy z dużym obciążeniem – na przykład przyspieszanie – może odbywać się przy użyciu energii elektrycznej, a silnik benzynowy płynnie wspomaga lub przejmuje pracę przy wyższych prędkościach.

Silnik jest połączony z trzybiegową automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia zarówno wydajną, jak i przyjemną jazdę. Co najważniejsze, MG3 oferuje responsywne przyspieszenie, zapewniając jednocześnie płynną i dopracowaną zmianę biegów.

Kierowcy mogą dostosować szybkość reakcji MG3, wybierając trzy tryby jazdy – Eco, Standard lub Sport. Tryb Eco jest skalibrowany pod kątem optymalnego zużycia paliwa i zapewnienia łagodnej reakcji przepustnicy dla kierowców, podczas gdy Standard oferuje połączenie oszczędności i wydajności i sprawdza się w większości rodzajów podróży. Tryb Sport natomiast umożliwia  bardziej responsywną kalibrację, wydobywając to, co najlepsze z połączonej mocy wyjściowej, gwarantując jedne z najlepszych osiągów w klasie hybrydowych hatchbacków segmentu B.

Nowy wygląd i wyjątkowe wyposażenie

MG3 to zupełnie nowy model, zaprojektowany od podstaw w Wielkiej Brytanii. Dzięki zwiększonym wymiarom oferuje znacznie więcej miejsca wewnątrz dla pasażerów. Posiada 293-litrowy bagażnik, co czyni go modelem z największą przestrzenią bagażową w klasie hybrydowych samochodów segmentu B. MG3 zapewnia szereg elementów stylistycznych, takich jak reflektory LED i nową paletę kolorów.

Samochód wyróżnia się wbudowanym dwuekranowym kokpitem. Kierowcy mają do dyspozycji 7-calowy cyfrowy ekran oraz 10,25-calowy centralny system informacyjno-rozrywkowy. W standardzie samochodu znajdziemy nawigację satelitarną, podobnie jak funkcję integracji smartfonów z autem poprzez Apple CarPlay/Android Auto. Wbudowana aplikacja oferuje poziom łączności i funkcji dla klientów MG3, które zazwyczaj są kojarzone z modelami klasy premium.

MG3 został wyposażony również w  klimatyzację, czterogłośnikowy system audio z łącznością Bluetooth, cztery porty USB oraz tylne czujniki parkowania i kamerę. Wybór najwyższego poziomu wyposażenia obejmuje dodatkowo tapicerkę z elementami sztucznej skóry, dostęp bezkluczykowy, podgrzewane przednie fotele i kierownicę oraz kamerę 360 stopni.

Marka w dbałości o bezpieczeństwo pasażerów zadbała, aby MG3został wyposażony w najnowsze, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) i technologię MG Pilot. Obejmuje to automatyczne hamowanie awaryjne i inteligentne sterowanie światłami drogowymi. Wszystkie modele MG dostępne w Europie Środkowej i Wschodniej są objęte pakietem gwarancyjnym Triple 7 Care.