AktualnościRajdy samochodowe

Loeb wystartuje w DS3 WRC w Rajdzie Monte-Carlo 2015!

Dziewięciokrotni Rajdowi Mistrzowie Świata i siedmiokrotni zwycięzcy Rajdu Monte-Carlo – Sébastien Loeb i Daniel Elena – wracają do rywalizacji na trasach rajdów WRC i wezmą udział w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata 2015, za kierownicą DS 3 WRC. Ten pojedynczy występ, w jednej z najbardziej prestiżowych rund w przyszłorocznym kalendarzu WRC, uświetni wejście do świata sportów motorowych nowej marki DS.

Od Szwecji przez Argentynę aż po Australię, cykl WRC odbywający się na wszystkich rodzajach nawierzchni i przy ekstremalnie różnych warunkach pogodowych, jest niewątpliwie wielkim wyzwaniem. Mając na koncie dwa tytuły mistrzowskie w kategorii producentów i 23 zwycięstwa w pojedynczych rundach, DS 3 WRC jest jednym z najbardziej utytułowanych samochodów, biorących udział w rywalizacji. Legendarny Rajd Monte-Carlo organizowany w południowo-wschodniej Francji, odbędzie się w przyszłym roku w terminie19-25 stycznia i po raz kolejny otworzy rajdowy sezon.

W dwóch DS 3 WRC, które zostaną nominowane do zdobywania punktów w klasyfikacji producentów, zobaczymy Krisa Meek i Paula Nagle – oficjalnie potwierdzonych jako załoga fabryczna na cały sezon – oraz doskonale znanych specjalistów od Rajdu Monte-Carlo, który zwyciężyli w nim siedmiokrotnie – załogę Sébastien Loeb/Daniel Elena.

Wyjątkowo nieprzewidywalny, ze względu na zmienne warunki pogodowe, Rajd Monte-Carlo daje szansę francusko-monakijskiej załodze okazję do wykorzystania ogromnego doświadczenia. Ostrożnie oceniający swoje szanse, ale równocześnie podekscytowani czekającym ich wyzwaniem, Seb i Daniel mają nadzieję po raz kolejny spotkać i zachwycić swoich fanów, podczas tego jednorazowego startu!

WYPOWIEDZI, KOMENTARZE

Yves Bonnefont, Dyrektor Generalny marki DS: ,,Kiedy ogłosiłem, że Sébastien Loeb i Daniel Elena wystartują w Rajdzie Monte-Carlo za kierownicą DS 3 WRC, widziałem wielki entuzjazm! To wspaniała szansa na uświetnienie wejścia marki DS do świata samochodów klasy premium.”

Yves Matton, Szef Zespołu Citroën Racing: ,,Po siedmiu zwycięstwach, Seb i Daniel są tutaj niewątpliwie największymi specjalistami i jestem pewien, że będą wyjątkowo konkurencyjni w DS 3 WRC, który dodatkowo otrzyma kilka istotnych ulepszeń technicznych. Podobnie jak nasi partnerzy Total i Abu Dhabi, nasz zespół jest dumny z możliwości rywalizacji w kolejnym Monte-Carlo.”

Sébastien Loeb: ,,Nie wahałem się ani chwili, kiedy zaproponowano mi start w otwierającej sezon 2015, rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata za kierownicą DS 3 WRC. Dla mnie i dla Daniela Monte-Carlo jest jednym z naszych ulubionych rajdów. Piękne trasy, szalone zagrywki podczas doboru opon, oraz wyjątkowa atmosfera na odcinkach: nie możemy się doczekać kolejnego startu tutaj! Z DS 3 WRC – ,,małym wyścigowcem” jak nazywaliśmy go od pierwszych testów – mam wiele dobrych wspomnień. Mam nadzieję, że w Rajdzie Monte-Carlo 2015 znów będziemy w czołówce. Oczywiście, ze względu na ponad roczną przerwę w startach, będzie to dla mnie spore wyzwanie. Za kilka dni wezmę udział w Rallye du Var, dzięki czemu będę miał szansę przypomnieć sobie samochód. Udało mi się też znaleźć kilka wolnych terminów w moim kalendarzu i będę uczestniczył w najbliższych testach. Jestem absolutnie zachwycony możliwością spotkania się z wielką rajdową rodziną, w przerwie pomiędzy sezonami WTCC!”