Gry

Leclerc pierwszym ambasadorem F1 22

Codemasters® i Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) ogłosiły, że Charles Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari został ambasadorem EA SPORTS i gwiazdą okładki gry F1® 22, której premiera na całym świecie odbędzie się 1 lipca. Obecny lider Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2022 zajmuje centralną pozycję obok dwóch innych wschodzących gwiazd: Lando Norrisa z McLarena i George’a Russella z Mercedesa. Gracze mogą złożyć zamówienie przedpremierowe na Edycję Mistrzów, która upamiętnia czterech poprzednich mistrzów świata, którzy pojawią się w tym roku na torze: Lewisa Hamiltona, Sebastiana Vettela, Fernando Alonso i obecnego Maxa Verstappena. Edycja Mistrzów zawiera dodatkową zawartość, w tym ograniczony czasowo pakiet inspirowany kultową panoramą i światłami Miami, upamiętniający inauguracyjne FORMULA 1 CRYPTO.COM MIAMI GRAND PRIX, a także trzy dni wcześniejszy dostęp do gry.

„F1 22 celebruje najlepsze młode talenty w F1, dlatego jesteśmy podekscytowani możliwością nawiązania głębszej relacji z Charlesem Leclerkiem. Jako część nowej ery Formuły 1 będziemy współpracować z Charlesem przez cały sezon, aby przybliżyć naszym graczom przebieg akcji” – powiedział Lee Mather, Senior Creative Director F1® w firmie Codemasters. „Jesteśmy również dumni, że możemy uczcić pamięć naszych byłych mistrzów świata, wydając F1 22 Champions Edition. Nadal inspirują oni kolejne pokolenia kierowców i to zaszczyt mieć ich razem na okładce naszej cyfrowej wersji gry.”

F1® 22 rozpoczyna nową erę Formuły 1® z rewolucyjnymi bolidami zaprojektowanymi w celu promowania większej rywalizacji oraz nowymi zasadami, które na nowo prezentują weekend wyścigowy z trzema wyścigami F1® Sprint. F1® 22 oferuje szybkie, autentyczne wyścigi symulacyjne dla głównych graczy oraz nową adaptacyjną sztuczną inteligencję, dzięki której zwykli fani sportu będą mogli szybciej rywalizować. W nowym centrum F1® Life gracze mogą pochwalić się swoją kolekcją przedmiotów do personalizacji i supersamochodów, zdobytych dzięki rozgrywce, karnetowi Podium Pass i sklepowi z markami w grze. Powracające funkcje, takie jak 10-letnia kariera z opcją gry dla dwóch graczy, My Team i tryb wieloosobowy, oznaczają, że nigdy nie było lepszego momentu na walkę o miejsce na podium.

F1® 22 ukaże się 1 lipca 2022 roku na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC za pośrednictwem EA App, Origin, Steam i Epic Store. Gracze mogą złożyć zamówienie przedpremierowo na cyfrową wersję F1® 22 Champions Edition, aby uzyskać dodatkową zawartość i trzy dni wcześniejszy dostęp