Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Kolekcja Phantom Zenith

Phantom Zenith_szkicSzczytowe osiągnięcie, najlepsze w swojej dziedzinie. Najwyższy standard, przez pryzmat którego oceniane jest wszystko inne.

“W momencie rozpoczęcia nowego, ambitnego rozdziału w historii Rolls-Royce’a mam przyjemność zaprezentować niezwykłą kolekcję Bespoke, która w wielkim stylu reinterpretuje dwa najsłynniejsze na świecie synonimy luksusu – modele Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé. Samochody z kolekcji Phantom Zenith dowodzą, że nasza marka nieustannie redefiniuje pojęcie luksusu i wyznacza standardy postrzegania dóbr luksusowych.” – Torsten Müller-Ötvös, prezes Rolls-Royce Motor Cars.

Historia założonej 112 lat temu firmy Rolls-Royce Motors Cars jest dowodem dążenia marki do wyznaczania i podnoszenia standardów postrzegania dóbr luksusowych.

Wyrazem tej filozofii był zaprezentowany 1 stycznia 2003 roku w nowym domu Rolls-Royce’a w Goodwood w Anglii, pierwszy model Phantoma siódmej generacji. Zachwyceni znawcy luksusu oraz najlepsi dziennikarze z całego świata zachwycili się wyrazistością i niezwykłą elegancją tego synonimu prawdziwego luksusu naszych czasów. W taki sposób marka Rolls-Royce po raz kolejny potwierdziła, że zasługuje na miano legendarnego producenta „najlepszego samochodu na świecie”.

Cztery lata później, w 2007 roku, model Phantom Drophead Coupé po raz kolejny zmienił nasze wyobrażenia o luksusowym kabriolecie. Jego godnym następcą jest wprowadzony w 2016 roku jedyny w swoim rodzaju Rolls-Royce Dawn.

W 2008 roku swoją premierę rynkową miał Phantom Coupé, uznawany za najrzadszy i wzbudzający największe pożądanie, sportowy model Continental Grand Tourer wszechczasów. Jego godnym następcą stał się Wraith, który w 2013 roku zyskał miano idealnego samochodu sportowego dla dżentelmena.

Dzisiaj marka otwiera nowy rozdział w swojej historii. Jej nowy etap wyznaczają superluksusowa limuzyna Phantom ósmej generacji oraz jej nowatorska, wykonana z aluminium konstrukcja, która będzie stosowana we wszystkich wprowadzanych w przyszłości na rynek modelach Rolls-Royce’a.

Nadszedł czas pożegnania z modelami Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé. Moment ten uświetni niezwykła kolekcja Bespoke Collection stworzona wyłącznie w jednym celu – aby po raz kolejny zredefiniować standardy luksusu.

Limitowana kolekcja Phantom Zenith, w skład w której wchodzą ostatnie, jakie kiedykolwiek powstaną, wersje modeli Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé, stanie sie obiektem pożądania każdego kolekcjonera. Każdy z wchodzących w jej skład 50 samochodów został już zarezerwowany przez klientów, którzy włączą je do swoich kolekcji superluksusowych aut. Osoby te mają świadomość, że liczba egzemplarzy modeli Phantom Zenith nigdy się nie zwiększy, a cena nigdy nie spadnie.

Kolekcja Phantom Zenith podkreśla wyjątkowy charakter obu niezwykłych modeli. Ich unikalne wyposażenie akcentuje piękno oraz luksusowy charakter dwóch najbardziej elitarnych i cieszących się największym zainteresowaniem luksusowych samochodów świata.

Podczas prac projektowych, zespół odpowiedzialny za kolekcję Bespoke starał się przede wszystkim zrozumieć związek tych modeli ze stylem życia niezwykle wymagających klientów marki. Specjalną uwagę zwrócono na dopracowanie najdrobniejszych detali. Na przykład przeprojektowano konstrukcję dwuczęściowej klapy bagażnika, aby stała się praktycznym elementem pikników organizowanych podczas wypraw samochodem. Szklana półka umieszczona w tylnej części klapy bagażnika może zostać wykorzystana jako taca do serwowania szampana. Projektanci byli bezkompromisowi. Większą część bagażnika zajmuje lodówka na szampana, wystarczająco pojemna, aby pomieścić w niej dwie standardowe butelki oraz osiem sygnowanych przez markę Rolls-Royce kieliszków. Osoby siedzące na tylnej części klapy cieszą się pełnią wygody, bo jej wewnętrzna część została wykończona delikatną tapicerką ze skóry.

Klienci zainteresowani kolekcją Phantom Zenith otrzymali od firmy zaproszenia do uzupełnienia ich stylowych zbiorów o specjalny koszyk piknikowy Rolls-Royce’a z serii Bespoke. Ten unikalny dodatek – stworzony jako wysmakowany akcent wyprawy samochodem za miasto – może być zindywidualizowany. Jego kolor oraz materiał, którym jest wykończony mogą zostać dopasowane do preferencji klienta.

Po otwarciu przeciwstawnych drzwi, właściciel zostanie powitany przez element nawiązujący do historii tej niezwykłej, motoryzacyjnej marki – kunsztowne grawerowanie laserowe na podłokietnikach. Grawerowane motywy są także stylową aluzją do globalnych premier wersji koncepcyjnych obu modeli (100EX, czyli poprzednik Phantom Drophead Coupé, miał premierę w Villi D’Este nad jeziorem Como, a 101EX, czyli poprzednik Phantoma Coupé zadebiutował nad Jeziorem Genewskim).

Zaprojektowane i wykonane z niezwykłą precyzją detale odzwierciedlają wszystko, co urzekło w Phantomie największych koneserów luksusu na świecie. Kolekcja Phantom Zenith nawiązując do tych akcentów podkreśla jednocześnie niezwykły kunszt, z jakim zostały wykonane.  W umieszczonej w centralnym panelu szufladzie klient znajdzie bezcenny drobiazg, który potwierdza, że jego samochód jest jednym z ostatnich z serii. W schowku znajduje się bowiem szkatułka z polerowanego aluminium, na której wieczku wygrawerowano laserowo unikalny numer identyfikacyjny auta w technice Best English Blacking. Grafitowanie to wymagająca niezwykłych umiejętności technika wykorzystywana zwykle przez rusznikarzy podczas tworzenia unikatowej broni. W samej szkatułce zaś właściciel znajdzie niezwykłą cząstkę historii motoryzacji, niedostostępną dla osób postronnych – fragment linii montażowej modelu Phantom z domu Rolls-Royce’a w Goodwood. Uzupełnieniem tego niezwykłego upominku dla kolekcjonerów są współrzędne geograficzne, które dokładnie określają część linii montażowej, z której wycięto metalowy element.

Modele Phantom Drophead Coupé oraz Phantom Coupé zachęciły wielu ich właścicieli, by przesiąść się z tylnej kanapy na fotel kierowcy, do czego nawiązują w wielkim stylu trzy kluczowe motywy stylistyczne. Uwagę użytkownika przyciąga zegar prędkościomierza w obramowaniu ze szczotkowanej stali, który dodatkowo podkreśla niezwykłą moc silnika. We wnętrzu dominują jasne odcienie skóry. Obito nią przednie fotele, które harmonijnie współgrają z ciemniejszą barwą tylnej kanapy. Trzecim akcentem są elementy światłowodowe wykonane w technologii Starlight Headliner wprowadzonej po raz pierwszy w modelu Phantom Coupé. Teraz zostały nieco przeprojektowane w ramach programu Bespoke. Ręcznie wykonane podświetlane konstelacje gwiazd z przodu samochodu i nieco przygaszone oświetlenie z tyłu sprawią, że kierowca i siedzący obok niego pasażer będą cieszyć się ciepłym blaskiem rozświetlonego nieba.

Pracując nad stylistyką karoserii i kolorystyką i materiałami wykończeniowymi wnętrza, projektanci czerpali inspirację z bogatej historii Rolls-Royce’a proponując nawiązania do kultowych modeli Phantom. Na przykład inspiracją dla kontrastowego zestawienia lakieru Madeira Red i Jubilee Silver w modelu Phantom Coupé był Phantom II z lat 30. XX wieku. Jeszcze śmielszym połączeniem jest współczesna reinterpretacja lakierów Midnight Blue i Artic White, która nawiązuje do wyjątkowego egzemplarza z lat 30. – modelu Rolls-Royce Phantom II Continental. Powłokę lakierniczą zabezpieczono dodatkową warstwa lakieru bezbarwnego, który podkreśla lustrzany blask karoserii Phantoma.

Kolejnym źródłem inspiracji są elementy odwołujące się do współczesnej historii marki. Nawiązania do kolekcji Phantom Coupé Aviator z 2011 roku znajdziemy na środkowej konsoli. Wskazówki zegarów deski rozdzielczej w kolorze sycylijskiej pomarańczy to motywy zainspirowane lotniczymi akcentami modelu Wraith. Dbałość o szczegóły widać także w wykonaniu aluminiowych uchwytów na kubki. Ich wzornictwo oraz ergonomia przypominają nam, że Phantom jest doskonałym przykładem połączenia ponadczasowej elegancji i współczesnego designu. Niezwykle nowoczesne materiały wykorzystano także do wykończenia deski rozdzielczej w obu modelach, która jest pokryta ułożonym w klasyczny wzór fornirem pokrytym metalową folią.

Ostatnie dostępne egzemplarze modeli Phantom Drophead Coupé i Phantom Coupé są obecnie montowane w domu Rolls-Royce’a. 2016 rok będzie także ostatnim dla produkcji limuzyny Phantom siódmej generacji. Zapraszamy naszych klientów, aby wykorzystali niepowtarzalną szansę i złożyli zamówienia na dopasowany do ich preferencji egzemplarz najbardziej przełomowego samochodu świata, bo księga zamówień zostanie wkrótce zamknięta.