Aktualności

Kolejna nagroda dla Forda Mustanga Mach-E

Ford Mustang Mach-E został zwycięzcą kategorii „Samochód Elektryczny Roku” w konkursie eMobility Media Awards. Konkurs ten odbywa się podczas Kongresu Nowej Mobilności – wiodącego forum liderów, ekspertów i praktyków rynku zrównoważonego transportu w Polsce, którego kolejna edycja właśnie kończy się w Łodzi.

Ford po raz kolejny laureatem wyjątkowego konkursu

eMobility Media Awards to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, w którym nagrody przyznawane są w szesnastu kategoriach. W odróżnieniu od innych plebiscytów, wyróżnienia otrzymują nie tylko producenci samochodów, ale także dziennikarze oraz dodatkowo nagrody przyznawane są w kilku interesujących kategoriach, takich jak „Wydarzenie Medialne Roku”, „Najlepsza Współpraca z Mediami” czy „Wideo Roku”.

Mimo tego, jedną z najważniejszych kategorii pozostaje cały czas „Samochód Elektryczny Roku”, w której nagrodę otrzymał Ford Mustang Mach-E. Model został doceniony za świetne spozycjonowanie w mediach, co jest oczywiście związane z doskonałymi parametrami oraz jakością samochodu, które przez ponad rok obecności na rynku docenili także klienci. Ford Mustang Mach-E jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym w Polsce w 2022 roku*, a zainteresowanie klientów cały czas rośnie.

Na kończącym się właśnie Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi Ford zaprezentował Mustanga Mach-E oraz E-Transita – całkowicie elektryczny samochód dostawczy. Oba modele spotkały się z ciepłym przyjęciem i były obiektem szeregu pozytywnych komentarzy ze strony ekspertów elektromobilności w Polsce.

Mustang Mach-E prawdziwym kolekcjonerem nagród

Ford Mustang Mach-E od swojego globalnego debiutu zebrał już wiele nagród. Do najważniejszych z nich należą: Electric Vehicle Of The Year, AAA’s Best Overall Car, Green Vehicle Of The Year, Car and Driver’s Editor’s Choice oraz Women’s World Car of the Year (w kategorii dużych aut).

Premiera w Polsce także spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i prestiżowymi nagrodami. Najważniejszymi z nich są: tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022, zwycięstwo w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021, tytuł Premiery Roku w plebiscycie „Auto Moto” i „Motoru” oraz nagroda za Premierę motoryzacyjną roku i dla Crossovera/SUV-A klasy średniej w plebiscycie Auto Lider 2022. Co istotne, były to nagrody przyznawane zarówno wyłącznie przez dziennikarzy, jak i przez czytelników w głosowaniu.

– Jestem niezmiernie dumny z kolejnej nagrody, którą otrzymał Ford Mustang Mach-E. Dziękuję za wyróżnienie pracy całego zespołu Ford Polska związanej z promocją nie tylko naszych zelektryfikowanych modeli, ale także z promocją samej idei elektromobilności, jako odpowiedzi na ważne i pilne kwestie dotyczące przyszłości transportu i jakości życia przyszłych pokoleń. Od dnia premiery Forda Mustanga Mach-E wiedzieliśmy, że to niezwykle innowacyjny, przestronny, a także dopracowany w każdym szczególe i świetnie wyglądający model ze znakomitymi parametrami, który jest gotowy do podbicia rynku. W niektórych przypadkach trzeba było jednak przekonać sceptyków do potencjału naszej strategii elektryfikacji najpopularniejszych ikon motoryzacyjnych. Ale dziś Mustang Mach-E jako lider segmentu samochodów elektrycznych w Polsce jest punktem odniesienia dla innych marek. Jeżdżąc na co dzień Mustangiem Mach-E doskonale rozumiem entuzjazm i sympatię, jaką ten model cieszy się wśród użytkowników – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

*Dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego za okres od stycznia do sierpnia 2022 roku.