Aktualności

Jeep zwiększa sprzedaż w 2023 roku na polskim rynku

Marka Jeep zakończyła zeszły rok notując 9-procentowy wzrost sprzedaży w całej gamie modelowej. W zeszłym roku na polskie ulice wyjechały łącznie 2.194 nowe Jeepy, o 172 egzemplarze więcej niż w 2022 r. Udział marki w polskim rynku w 2023 roku wyniósł 0,41 procent. W dalszym ciągu ulubionym modelem polskich konsumentów pozostał Compass (824 szt. w 2023 r.), jednak znacząco zbliżył się do niego Avenger – najmniejszy SUV w gamie marki, produkowany od lutego 2023 r. w tyskich zakładach Stellantis (694 szt.). Podium zamknął charakterny Renegade (481 szt.), a za nim uplasował się Wrangler (101 szt.) oraz flagowy model Grand Cherokee, symbol amerykańskiego luksusu na polskich drogach (79 szt.).

W nowym rok Jeep wchodzi z odświeżoną gamą SUV-ów, które idealnie wpisują się w trendy rynkowe i potrzeby klientów. Ofertę marki tworzy pięć modeli, które łączą legendarną dzielność i charakterystyczny, muskularny wygląd, podkreślony rozpoznawalnym na całym świecie, siedmioszczelinowym grillem, z wygodą codziennej jazdy po mieście i w dalszych trasach.

O tytuł bestsellera w gamie marki w Polsce z pewnością w 2024 r. powalczy Jeep Avenger. Nagrodzony licznymi międzynarodowymi tytułami, w tym prestiżowym Europejskim Samochodem Roku 2023, ten kompaktowy SUV jest już dostępny w wersji MY24, z pełną gamą nowoczesnych napędów. Wśród nich znajduje się pierwszy, w pełni elektryczny silnik w gamie marki, oferujący bezstresowy zasięg nawet do 600 km w cyklu WLTP w jeździe miejskiej – ta wersja od stycznia jest tańsza nawet o 20.600 zł. Ponadto kierowcy mają też do wyboru nowy napęd e-Hybrid połączony ze skrzynią automatyczną i tradycyjny, spalinowy ze skrzynią manualną. Nowy Avenger MY24 oferuje też udoskonalenia w zakresie komfortu, w tym elektrycznie otwierany, panoramiczny dach, zapewniający niezwykłe wrażenia z jazdy, ekskluzywną skórzaną tapicerkę i elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją masażu. Najmniejszy Jeep od tego roku jest dostępny w trzech dostosowanych do potrzeb klientów wersjach wyposażenia, w cenie już od 109.000 zł.

Polscy kierowcy mogą też już składać zamówienia na najnowszą generację dotychczasowego bestsellera – Compassa, który na ten rok prezentuje całkowicie nową, udoskonaloną i jeszcze bardziej wydajną linię modelową. Ulubieniec polskich kierowców zyskał kolejne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i ochrony, zwiększające łączną liczbę dostępnych w standardzie systemów do przeszło 80! Wśród nich znalazły się m.in. półautonomiczny system wspomagania jazdy czy system komunikacyjny TBM. Nowy Compass łączy osiągi z dbałością o środowisko, dzięki wersji Plug-in Hybrid 4xe, która oferuje legendarne możliwości terenowe Jeepa, oraz wersji e-Hybrid, zapewniającej w pełni elektryczny napęd podczas startu, jazdy z niską prędkością i parkowania. Cena tego najbardziej zaawansowanego Compassa w historii zaczyna się już od 159.900 zł za 130-konną wersję e-Hybrid.

Grono wiernych fanów ma też Wrangler MY24, ikona w świecie 4×4, teraz dostępny zarówno w tradycyjnej wersji spalinowej, jak również z innowacyjnym, potężnym napędem hybrydowym typu Plug-in Hybrid 4xe o łącznej mocy aż 380 KM. W Stanach Zjednoczonych model ten okazał się już najlepiej sprzedającą się hybrydą typu plug-in w regionie. Teraz również Europejczycy mogą zamawiać nowego Wranglera MY24, w którym kultowy design inspirowany Willysem z 1941 r., legendarna dzielność i radość z jazdy spotykają się z najnowszymi technologiami, systemami bezpieczeństwa i ekologiczną duszą auta. Właściciele nowego Wranglera mają do dyspozycji szeroki wachlarz usług online. Należą do nich m.in. aplikacje CarPlay i Android Auto umożliwiające połączenie telefonu z interfejsem auta bez kabla czy nowy 12,3-calowy ekran dotykowy. Sam interfejs oferuje 5 spersonalizowanych profili, i stałą aktualizację systemu Over the Air. O wybór najlepszej trasy zadba nawigacja TomTom z funkcją podpowiedzi wyszukiwania, sterowania głosowego i bieżącej aktualizacji ruchu drogowego, a o spokojną podróż – aż 85 funkcji z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa dostępnych w nowym Jeepie Wranglerze 4xe. Auto występuje w dwóch wersjach wyposażenia – Sahara i Rubicon, w cenie od 325.200 zł z jednostką benzynową 2.0 Turbo o mocy 272 KM.