Aktualności

Janosz Wicemistrzem Euroformula Open 2014

Artur Janosz został wicemistrzem Euroformula Open 2014. Po niesamowitej walce w dzisiejszym wyścigu Artur dojechał do mety na 4 miejscu, a jego najgroźniejszy rywal Alex Palou wygrał wyścig. Artur za swój wynik otrzymał 15 punktów i o 1 punkt wygrał z młodym Hiszpanem zdobywając tytuł wicemistrza.

Po kwalifikacjach było pewne, że walka będzie ciężka gdyż Palou wygrał kwalifikacje prezentując bardzo szybkie tempo. Po starcie Artur utrzymał swoją 5 pozycję i pod koniec wyścigu wyprzedził swojego kolegę z zespołu Sandy Stuvika. Nelson Mason, który dojechał do mety na drugim miejscu nie punktował (goście w ostatnich 2 wyścigach sezonu nie zbierają punktów) więc Arturowi przyznano 15 punktów jak za trzecie miejsce.

„To naprawdę fantastyczny dzień. Po zeszłym sezonie nie spodziewałem się takiego sukcesu ale dzięki ciężkiej pracy udało się w tym roku wygrać 2 wyścigi, zająć siedem razy 2 miejsce oraz zdobyć trzy razy pole position, a w ostatnim wyścigu sezonu zostać wicemistrzem Euroformula Open. Chciałem bardzo podziękować moim rodzicom za wsparcie, a także sponsorom: Instalbud, Euroinstal, Cyfrowy Polsat, Polkomtel, a także Polsat Sport za wsparcie medialne. Bez grupy tak wspaniałych partnerów nie osiągnąłbym takiego wyniku. Wielkie podziękowania dla mojego menadżera Maurycego Kochańskiego oraz dla wszystkich kibiców w Polsce za wsparcie w tym sezonie.”